VIDEO | Džeko i Pjanić vodili Romu do osme pobjede u nizu

Nogomet 13. ožu 201616:43 > 16:50
Facebook

Ekipa Rome produžila je pobjedonosni niz u Serie A na osam utakmica, nakon što su na gostovanju u Udinama slavili minimalnu, ali vrijednu pobjedu nad Udineseom, koja im ostavlja nadu da direktno izbore Ligu prvaka naredne sezone.

Vučica je sa 2:0 slavila vrijednu pobjedu, a poveli su u 15. minuti kada je na asistenciju Salaha pogodio Edin Džeko.

S tim rezultatom otišlo se i na odmor, a ulaskom Miralema Pjanića, veza Rome igrala je dosta bolje – što je dokazano u 70. minuti.

Popularni Mire je sjajno pronašao Florenzija u šesnaestercu, a ovaj se lijepo snašao i matirao nemoćnog Karnezisa.

Udinese je pet minuta do kraja uspio smanjiti rezultat na 2:1, ali vremena za eventualni egal ili preokret nije bilo.

Važno je istaknuti da je i treći bh. reprezentativac u Romi također imao svoje mjesto na terenu, gdje se ponovo istakao u ulozi stopera, zajedno sa Manolasom.

Nakon 29. odigranih kola, Roma je na trećoj poziciji sa 59 osvojenih bodova. Trenutno imaju dva boda manje od Napolija koji je drugi, dok Juventus drži prvu poziciju sa 67. osvojenih bodova.