SP odbojkašice: Brazil uveo Kinu u polufinale

Ostali sportovi 10. lis 201419:42 > 19:52
Boris Kovacev / CROPIX

U posljednjem susretu skupine G trećeg kruga natjecanja po skupinama Svjetskog prvenstva za odbojkašice Brazil je svladao Dominikansku Republiku sa 3-0 (25-19, 25-21, 25-17) i tako potvrdio prvo mjesto u skupini, dok se u polufinale kao drugoplasirana reprezentacija plasirala Kina.

Dominikankama je za prolazak u polufinale bila potrebna pobjeda protiv Brazilki, kojima je, pak, za osvajanje prvom mjesta bilo dovoljno da osvoje dva seta. Ipak, Brazilke su odigrale ozbiljno do kraja i tako pomogle Kineskinjama.

Brazil je treći krug natjecanja na SP okončao s maksimalnih šest bodova, Kina je druga s dva, a Dominikanska Republika treća s jednim.

U skupini H kasnije večeras sastaju se Italija i Rusija. Talijankama je za potvrdu prolaska u polufinale dovoljno osvojiti 55 poena, ali za osvajanje prvog seta moraju osvojiti barem set, dok Ruskinje moraju pobijediti sa 3-0 ili 3-1.

Prije ovog dvoboja Italija i SAD na tablici imaju po tri boda, dok su Ruskinje bez bodova.