Vidović: Nisam do kraja zadovoljan sa svojim skijanjem

Ostali sportovi 20. pro 201815:36 > 15:38
Zeljko Lukunic/PIXSELL

Možda sam još vruć pa nisam do kraja zadovoljan sa svojim skijanjem danas, ali uspio sam ući u drugu vožnju što je samo za sebe lijep uspjeh u ovom trenutku, kazao je hrvatski skijaš Matej Vidović koji je osvojio 21. mjesto u slalomu Svjetskog kupa u Saalbachu.

Vidović je odlično iskoristio startni broj 31 i nakon što je prvu vožnju završio na 23. mjestu, u drugoj je još malo poboljšao dojam te utrku završio na ukupno 21. mjestu. Prvo mjesto osvojio je Austrijanac Marcel Hirscher kojem je to bila 30. pobjeda u slalomu i 63. u karijeri. Drugo mjesto zauzeo je Švicarac Loic Meillard, dok je treći bio Norvežanin Henrik Kristoffersen.

“Prva vožnja je bila čista borba, nije bilo previše skijanja i osjećaj nije bio dobar što je razumljivo s obzirom na uvjete, ali mogao sam bolje. Drugu vožnju sam pokušao napasti i nisam imao loš osjećaj dok sam skijao. U konačnici uvijek želim bolje, ali vjerujem da je ovo korak u pravom smjeru,” Matej je komentirao nakon utrke.

U današnjem slalomu nastupila su još tri Hrvata ali nisu ostvarili plasman u drugu vožnju. Nakon jučerašnje pobjede u Europa kupu, Istok Rodeš je potvrdio dobru formu i s brojem 68., unatoč lošim uvjetima na stazi, kroz cilj je prošao kao 32. Samo 36 stotinki sekunde nedostajalo mu je za plasman u drugu vožnju. Elias Kolega prvu vožnju završio je na 38. mjestu (+6.01), a Filip Zubčić nije završio utrku.

U ukupnom poretku skijaša vodi Hirscher sa 620 bodova, drugi je Kristoffersen sa 352 boda, a treći je Austrijanac Max Franz sa 341 bodom. Vidović je u ukupnom poretku 79. sa 20 bodova.

U poretku skijaša u slalomu Austrijanac je također prvi sa 200 bodova, drugi je Kristoffersen sa 140 bodova, a treći je Meillard sa 98 bodova. Vidović je 20. sa 20 bodova.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter|Facebook | Instagram.