Prijetnje smrću i premlaćivanja samo zato što je – lezbijka

Svijet 30. lis 201709:06 > 09:07
Pixabay

Zanya, kojoj to nije pravo ime, ima 40 godina i kaže da je bila premlaćivana, omalovažavana i da su joj prijetili smrću.

Jedna je žena iz Pakistana, nakon što se preselila u Veliku Britaniju, ispričala kako je biti lezbijka i muslimanka, te što je sve doživjela zbog svoje seksualne orjentacije. Zanya, kojoj to nije pravo ime, ima 40 godina i kaže da je bila premlaćivana, omalovažavana i da su joj prijetili smrću.

Njezina je priča objavljena u Manchester Evening Newsu.

Zanya priča da je odbila zanijekati da je lezbijka, unatoč fizičkom i psihičkom zlostavljanju kojem je zbog toga bila izložena. Ispričala je da je za vrijeme studija izbačena sa sveučilišta jer su je kolege studenti smatrali opasnom. Isto joj se dogodilo u Islamskoj školi u kojoj je radila kao učiteljica. Nakon što je otkriveno da je u vezi s drugom učiteljicom, rekli su joj da ili napusti školu ili će je prijaviti policiji zbog prostitucije, prenosi Independent.

Zanya tvrdi da su joj njezina seksulnost i vjera jednako bitne u životu. Ona sada živi u Manchesteru i aktivno zagovara LGBT muslimansku zajednicu.

“Rodila sam se kao muslimanka i želim umrijeti kao muslimanka. Ali ako me netko želi ubiti samo zato što sam lezbijka.. Zašto?”, pita se Zanya koja za sebe kaže da je snažna i hrabra osoba. “Znam da mnogi ljudi poput mene nisu hrabri i svjesna sam da sam morala istupiti i ispričati svoju priču”.

Zanya je odrasla u Pakistanu i jedino je dijete vrlo konzervativnih roditelja. Kaže da je shvatila da je lezbijka kada je proslavila 13. rođendan. Bilo joj je jako teško kada je čula da ne može biti muslimanka ako je lezbijka. No, ona vjeruje da je Kur’an krivo interpretiran u dijelu u kojem govori o homoseksualnosti.

Zanyu je prvi put istukao tata kada je u sobi ugledao nju i njezinu prijateljicu misleći da se zabavljaju s dječacima. Govorio mi je kako da se ponašam i osjećala sam se nesigurno u vlastitom domu. “Još uvijek osjećam bolove u donjem dijelu leđu i teže hodam zbog tog incidenta”, kaže Zanya čini je otac preminuo kada je bila u ranim 20-im godinama.

U Pakistanu se na homoseksualnost gleda kao na nešto gnjusno, a zakon nalaže zatvor ili kaznu za bilo kakvu homoseksualnu aktivnost.

Zanya je sada u Velikoj Britaniji uključena u rad grupa za pomoć gay osobama.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.