Liverpool sa desetoricom do preokreta u Londonu

Nogomet 06. ožu 201616:59 > 20:35
Screenshot

U pretposljednjem duelu 29. kola Premier Lige, Liverpool je nakon preokreta svladao Crystal Palace u gostima 2:1.

No ‘osoba dana’ Premier Lige je Christian Benteke. Belgijanac je ušao s klupe u 80. minuti, a 16 minuta kasnije je pogodio s bijele točke. Na taj način njegov Liverpool je pobijedio 2:1, ali je njegovo ranije padanje u šesnaestercu izazvalo brojne polemike.

Mnogi, naime, tvrde da je simulirao

Ona sam, pak, kaže, da misli da ga je dotaknuo Damien Delaney. ‘Inače, ne bih pao’, objasnio je Belgijanac.

Pogledajte taj trenutak:

Christian Benteke Goal Crystal Palace 1 – 2…by goals5

Liverpool je svladao Crystal Palace sa 2:1

Najbolju priliku u prvom poluvremenu imali su domaćini, preko Adebayora, koji je u 10. minuti nakon pokušaja glavom pogodio gredu.

Ipak, prava uzbuđenja viđena su tek u nastavku. U 48. minuti, nakon pravog karambola, lopta dolazi do Joea Ledleya, koji je sa ruba šesnaesterca raspalio ljevicom, i svojim prvim golom u sezoni doveo Palace u vodstvo.

Gostima je posao otežalo isključenje Jamesa Milnera, koji je u 62. minuti dobio drugi žuti karton. Međutim, Redsi se nisu predavali.

U 67. minuti odličnu priliku imao je Origi nakon dodavanja Lallane, ali je pucao pored gola. Pet minuta kasnije, Liverpool stiže do izjednačenja, i to na prilično sretan način.

Golman domaćih Alex McCarthy okliznuo se prilikom ispucavanja lopte, a na pravom mjestu našao se Firmino i poravnao rezultat.

Tri minuta prije kraja, Alberto Moreno je sjajno pucao sa oko 20 metara, ali je pogodio vratnicu.

I na kraju, kako smo prethodno pisali, u posljednjim trenucima, Benteke je iznudio penal za Liverpool.