Primera: Barca prokockala 2:0, Raketin gol dovoljan za bod

Nogomet 20. ožu 201618:00 > 18:02
Getty Images Sport, David Ramos

U derbiju 30. kola Primere Villareal i Barcelona su odigrali 2-2, a peti pogodak u prvenstvu polučio je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić.

Rakitić je postigao prvi gol na utakmici iz gužve u 21. minuti, a kada je Neymar iz kaznenog udarca u 41. minuti povećao na 2-0, činilo se da će Barcelona lako do pobjede. No, Villareal je u drugom poluvremenu zaigrao puno bolje, pa je u Cedric Bakambu u 58. minuti smanjio na 1-2, a samo pet minuta kasnije branič Barcelone Jeremy Mathieu je nspretno ugurao loptu u mrežu za konačnih 2-2. Rakitić je odlično odigrao cijelu utakmicu za Barcelonu kojoj je ovo tek četvrti remi u dosadašnjih 30 kola.

U podnevnoj utakmici Espanyol je s 2-1 pobijedio Atheltic Bilbao i izvukao se iz opasne zone. Baski su poveli golom Erasa u 20. minuti, a u drugom dijelu je Espanyol preokrenuo preko Diopa (54) i Caiceda (57).

Na ljestvici vodi Barca s 76 bodova, Atletico je drugi s 67, a Real je treći s 63 boda i utakmicom manje koju igra večeras kod Seville. Villareal je četvrti s 54 boda.