EL: Nevjerojatna i sretna završnica za Hajduk

Nogomet 14. srp 201622:13 > 22:17
N1

U prvom susretu drugog pretkola Europske lige nogometaši Hajduka su na gostovanju u Rumunjskoj odigrali 2-2 protiv CSMS Iasija izborivši remi nakon što su gubili 0-2.

Golove za rumunjski sastav zabili su Andrei Cristea (19) i Gianmarco Piccioni (23), dok su strijelci za Hajduk bili Franck Ohandza (48) i Ahmed Said (90+4).

Uzvratni susret je 21. srpnja na stadionu Poljud.

Hajduk je posljednje dvije sezone došao do play-off runde Europske lige preskočivši u sezoni 2014/15. Dundalk i Šahtar Karagandi, a lani Kalev, Koper i Stromsgodset. No, u završnim kolima kvalifikacija Dnjipro i Slovan Liberec bili su prevelike prepreke.

Ove sezone Hajdukov san – Europska liga započeo je u Rumunjskoj, a nakon prvih pola sata utakmice činilo se kako će ovdje i završiti. Splićani su očajno ušli u susret i domaćin je nakon 30 minuta vodio 2-0 uz promašeni zicer.

Rumunji su poveli u 19. minuti nakon pogreške Marka Ćosića, koji je u svom kaznenom prostoru poklonio loptu Piccioniju, a ovaj sjajno asistirao Cristaei koji je s pet metara lagano zabio. Svega četiri minute kasnije bilo je 2-0. Piccioni je izbjegao zaleđe i sam izašao ispred Dantea Stipice i matirao ga. U 36. minuti Cristea je mogao do još jednog gola, srećom domaći napadač je sa četiri-pet metara bio neprecizan.

U drugom dijelu Hajduk je zaigrao daleko bolje i već u 48. minuti Splićani su smanjili. Fran Tudor je odlično uposlio Ohandzu koji je nakon svega tri minute provedene u igri poentirao. Kamerunski napadač je mjesecima izbivao iz sastava zbog ozljede i pokazao se kao Pušnikov džoker. Bio je to njegov četvrti pogodak uz dvije asistencije u sedam europskih nastupa u dresu Hajduka, dok je u HNL-u u osam utakmica postigao samo jedan pogodak.

U 89. minuti Hajduk je mogao izjednačiti, no vratar rumunjskog sastava Branko Grahovac je sjajno je obranio Ćosićev udarac. No, u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Grahovac je gostima poklonio pogodak. Said je pucao sa 25 metara, a BiH vratar loše reagirao za konačnih 2-2 i otvorena vrata Hajduku za nastavak europske priče.