Afričko prvenstvo: Pobjeda Alžira, Soudaniju četiri minute

Nogomet 19. sij 201522:13 > 22:18
EPA/KRUGFOTO

U susretu 1. kola C skupine afričkog nogometnog Kupa nacija Alžir je u Mongomu pobijedio Južnu Afriku 3-1 i preuzeo vodstvo na ljestvici.

Južna Afrika je vodila 1-0, imala još tri sjajne prilike, pri čemu i neiskorišteni jedanaesterac, no ipak je izgubila utakmicu. Južna Afrika je povela u 52. minuti golom Thusa Phale, a dvije minute kasnije i priliku povećati vodstvo, no Tokelo Rantie je promašio kazneni udarac. Kazna za promašaje stigla je u 68. minuti kada je Thulani Hlatshwayo zatresao vlastitu mrežu, a četiri minute kasnije Faouzi Ghoulam je doveo Alžirce u vodstvo. Pobjedu sudionika osmine finala posljednjeg svjetskog prvenstva u Brazilu potvrdio je napadač lisabonskog Sportinga Islam Slimani u 83. minuti. Za Alžir je posljednje četiri minute zaigrao krilni igrač zagrebačkog Dinama El Arbi Soudani.

još vijesti

U prvom dvoboju iz ove skupine nogometaši Senegala su pobijedili Ganu s 2-1 pogotkom deset sekundi prije kraja utakmice. Ganci su poveli pogotkom Andre Ayewa iz jedanaesterca u 14. minuti, no Senegalci su u drugom poluvremenu preokrenuli i došli do pobjede. Prvo je Mame Biram Diouf izjednačio u 58. minuti, da bi u trećoj minuti sudačke nadoknade, u posljednjoj akciji na utakmici igrač Fenerbahčea Moussa Sow donio pobjedu Senegalu.

U drugom kolu, 23. siječnja sastaju se Gana – Alžir, te Južna Afrika – Senegal.