Ancelotti više nije trener Reala

Nogomet 25. svi 201521:04 > 21:07
EPA

Španjolski nogometni velikan Real Madrid otpustio je u ponedjeljak trenera Carla Ancelottija, dva dana nakon posljednje službene utakmice "kraljevskog" kluba u sezoni u kojoj nije osvojio niti jedan trofej.

“Izvršni odbor odlučio je razriješiti Carla Ancelottija njegovih dužnosti”, objavio je predsjednik Reala Florentino Perez.

Ancelotti je na klupu Reala stigao u ljeto 2013. godine, te je u prvoj sezoni vodio momčad do jubilarnog 10. naslova europskog prvaka, a usto je osvojio i španjolski Kup. No, ove sezone Real je u Ligi prvaka ispao u polufinalu od Juventusa, u domaćem je prvenstvu zauzeo drugo mjesto s četiri boda manje od najvećeg rivala Barcelone, dok je u domaćem Kupu ispao u osmini finala od gradskog suparnika Atletica.

Kao mogući Ancelottijevi nasljednici spominju se aktualni trener Napolija Rafael Benitez, dosadašnji trener Borussije iz Dortmunda Juergen Klopp, te bivši igrač Reala Michel.