Čile siguran na startu Copa Amerike

Nogomet 12. lip 201509:07 > 09:11
EPA/KIKO HUESCA

Nogometna reprezentacija Čilea pobijedila je Ekvador 2: 0 na otvaranju 44. Copa Amerike.

Pred prepunim tribinama Nacionalnog stadiona u Santiagu domaćin je poveo pogotkom Artura Vidala iz penala u 67. minutu, pošto je isti igrač srušen u šesnaestercu. Najbolju priliku za izednačenje propustio je Ener Valencia u 81. minutu, kada je sa peterca pogodio prečku. Samo minutu i pol kasnije rezerva Eduardo Vargas je potvrdio pobjedu “La Rohe” pošto je Sanchez iskoristio jednu prodanu loptu Fidela Martinesa i odlično asistirao.

Vargasu je to bio 19. gol na 43 susreta za Čile.Prvo poluvrijeme proteklo je u furioznom tempu domaćina, počevši od šanse Alexisa Sančesa u drugom minutu, ali je Ekvador uspijevao prijeti poslije kontri. U prvom dijelu drugog poluvremena izgledalo je da se gosti znaju oduprjeti rivalu i čak su djelovali opasnije. Nakon vodećeg gola Ekvador je krenuo u ozbiljnije napade, ali ih je drugi pogodak sasjekao, pa su prošli sretno što im Sanchez nije dao i treći gol.

U posljednjim trenucima utakmice Matias Fernandes nepromišljeno je startao preoštro i dobio crveni karton. Deset članica CONMEBOL-a, Meksiko i Jamajka borit će se ovog lipnja na 9 stadiona u osam čileanskih gradova.Turnir se nastavlja u petak, kada se u Vina del Maru sastaju Meksiko i Bolivija, također u okviru skupine A.