Eduardo Vargas sjajnim pogotkom odveo Čile u finale

Nogomet 30. lip 201509:30 > 09:36
Facebook/Copa America 2015

Čile je sjajnim pogotkom Eduarda Vargasa uspio osigurati plasman u finale na Kupu Amerike.

Konačan rezultat je glasio 2:1 protiv Perua. Peru je bio ravnopravan protivnik u prvih dvadaeset minuta i zaprijetili su u par navrata. No, onda je drugi žuti karton dobio Carlos Zambrano i Čileanci su krenuli u ofenzivu.

Vargas je u 42. minuti pospremio jednu odbijenu loptu u mrežu i doveo Čileance u vodstvo. Rezultat je ostao isti sve do 60. minute utakmice, kada je Gary Medel skrenuo loptu u vlastitu mrežu.

No, samo četiri minuta poslije Eduardo Vargas je postigao sjajan pogodak i Čileanci su mogli slaviti prolazak u finale koje se igra u noći sa utorka na srijedu. Protivnik Čileancima će biti pobjednik duela Argentine i Paragvaja.