Dinamo slavio protiv Rudeša i plasirao se u četvrtfinale Hrvatskog kupa

Nogomet 16. pro 202015:14 > 15:16
Igor Soban/PIXSELL

Nogometaši Dinama plasirali su se u četvrtfinale Hrvatskog kupa pobijedivši kao gosti drugoliašku momčad Rudeša sa 2-0 (0-0).

Odluka o pobjedniku utakmice odigrane na blatnjavom i za igru teškom travnjaku stadiona u zagrebačkom naselju Rudeš pala je tek u drugom poluvremenu. Dinamo je do vodstva stigao u 61. minuti, kad se Marko Tolić uspio između nekoliko igrača Rudeša osloboditi za malo prostora i ubačajem na drugu stranu pronaći Izeta Hajrovića koji je glavom poslao loptu u mrežu.

VEZANE VIJESTI

U 90. minuti je sudac AnteČuljak iz Zagreba opravdano pokazao izravni crveni karton domaćem braniču Mati  Grgiću koji je s leđa pokosio Luku Ivanušeca u prodoru. Dvije minute poslije DinoPerić je glavom postavio konačnih 2-0 nakon što je iz kuta ubacio MislavOršić.

Danas je na rasporedu još jedan utakmica osmine finala Hrvatskog nogometnog kupa u kojoj je od 16 sati Varaždin domaćin Rijeci, pobjedniku posljednja dva izdanja ovog natjecanja.

Utakmice GOŠK – Slaven Belupo, Šibenik – Istra 1961 i Zagreb – Hajduk su odgođene, dok će dvoboj Oriolik – Rudar Labin biti odigran 21. veljače 2021.

Svoje mjesto u četvrtfinalu su prije Dinama izborili Osijek i Gorica.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.