EL: Pogodak Kalinića u porazu Fiorentine

Nogomet 17. ruj 201522:57 > 23:00
REUTERS/Giampiero Sposito

U susretu prvog kola I skupine Europske lige Basel je na gostovanju pobijedio Fiorentinu 2-1, a pogodak za 'viole' zabio je Nikola Kalinić.

Hrvatski napadač je postigao pogodak već u četvrtoj minuti utakmice na asistenciju Facunda Roncaglie. Ključni trenutak utakmice dogodio se u 66. minuti kada je isključen Gonzalo Rodriguez, a Basel je svega pet minuta kasnije izjednačio golom Birkira Bjarnasona. Potpuni preokret dogodio se u 80. minuti kada je Mohamed Elneny doveo goste u vodstvo. Kalinić je odradio cijeli susret za Fiorentinu, a svih 90 minuta odigrao je i Milan Badelj. Ante Rebić nije ulazio u igru.

Na otvaranju skupine H moskovski Lokomotiv je u Lisabonu pobijedio Sporting 3-1. Rusi su poveli golom Aleksandra Samedova u 12. minuti, a u 52. je izjednačio Fredy Montero. Samedov je u 56. minuti ponovo doveo goste u vodstvo, a u devet minuta kasnije Niasse je trećim golom osigurao gostima pobjedu. Vedran Ćorluka je odigrao cijeli susret kao kapetan moskovskog sastava.

U drugom dvoboju iz skupine Bešiktaš je kao gost pobijedio Skenderbeu 1-0 golom Sose (28). Za albanski sastav je cijeli susret odigrao Marko Radas.

U skupini J Anderlecht i Monaco su remizirali 1-1. Pogodak za Anderlecht zabio je Guillaume Gillet (11), a za goste iz Kneževine Lacina Traore (85). Za Monaco je branio Danijel Subašić, a Marko Pašalić je zamijenjen na poluvremenu.

U skupini G Dnjipro i Lazio su odigrali 1-1. Lazio ja poveo u 34. minuti golom Sergeja Milinkovića-Savića, a u sudačkoj nadoknadi je izjednačio Seleznjov. Ivan Tomečak nije nastupio za ukrajinski sastav.