Nevjerojatni rekordi koji su obilježili povijest nogometa

Nogomet 02. lis 201520:05 > 20:11
Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez)

Cristiano Ronaldo je svojim posljednjim golovima zabijenima u Ligi prvaka postao najbolji strijelac Reala svih vremena, a Lewandowski uživa u sjajnoj golgeterskoj formi. Ali osim njihovih rekorda o kojima se zadnjih dana puno pisalo postoje još neki za koje možda niste znali.

1. Klub 1.000

Edson Arantes do Nascimento Pele je osvojio tri Svjetska prvenstva s brazilom i smatra se najboljim nogometašem svih vremena.

Osim toga drži rekord za najviše zabijenih golova tijekom karijere. Zabio ih je 1.279 u 1.363 utakmice.

2. Najviše golova na jednoj utakmici

Jean Kaltack je zabio 16 golova za Vanuatu u pobjedi njegove reprezentacije 46:0 protiv Mikronezije. Na njegovu žalost to se ne priznaje kao svjetski rekord jer su golovi postignuti na turniru reprezentacija do 23 godine.

No zato je Archie Thompson zabio 13 golova za Australiju koja je na toj utakmici pobijedila Američku Samou rezultatom 31:0.

3. Najbrži gol

Nawaf Al Abed, vjeruje se, drži rekord za najbrže postignut gol. Zabio ga je za samo 2,4 sekunde i to udarcem sa 60 metara od protivničkog gola.

4. Hat trickovi

Igrač Southamptona Saudio Mane vjerojatno je zabio najbrži hat trick u povijesti engleske lige. Za tri gola mu je trebalo samo dvije minute i 56 sekundi.

No to je i dalje više od minutu sporije od najbržeg hat tricka ikada. Postigao ga je Tommy Ross. On je zabio svoja tri gola za samo 90 sekundi.

5. Autogolovi

Igrači madagaskarskog Stade Olympique I’Emyrne zabili su nevjerojatnih 149 autogolova na utakmici nacionalne lige protiv AS Ademe.

Učinili su to namjerno zbog protesta na jednu sudačku odluku, piše BBC.