PSG uz Mbappeov gol porazio Real Madrid

Nogomet 16. velj 202206:42 0 komentara
FRANCK FIFE / AFP

Nogometaši Manchester Cityja razbili su Sporting u Lisabonu s 5-0, u prvom susretu osmine finala Lige prvaka, dok je PSG u Parizu s minimalnih 1-0 svladao madridski Real.

Madriđani su sve do 94. minute žestoko branili svoja vrata i čuvali 0-0, ali su pokleknuli u posljednjim sekundama sudačke nadoknade. Tada je Mbappe primio loptu na lijevoj strani, projurio je između Edera Militaa i Lucasa Vaazqueza, a potom loptu pospremio ispod Courtoisa za velikih 1-0.

Od samog početka utakmice na Parku prinčeva domaći PSG se postavio napadački, a Madriđani u čvrsta dva bloka prvenstveno su čuvali startnih 0-0. Već u šestoj minuti Parižani su zaprijetili, a šansu je propustio Di Maria. U samom početku ogleda PSG je nametnuo žestoki ritam, a Realova obrana pogotovo je imala problema s Mbappeom i Di Marijom.

No, nakon što je splasnuo taj startni pritisak domaćeg sastava Real je malo došao do zraka, ali su i dalje gostujući napadi bili vrlo rijetki i Real je ofenzivno izgledao posve nemoćno.

Novi pariški udar uslijedio je na startu drugog poluvremena. U 50. minuti PSG je izveo sjajnu i brzu akciju. Svi igrači su obavljali milimetarski točna dodavanja iz prve, a završni Mbappeov udarac fantastičnom je reakcijom zaustavio Courtois.

Nastavljeni su napadi PSG-a u valovima te je u 61. minuti Carvajal srušio Mbappea za jedanaesterac. Ali i tada je Courtois bio Realov junak, obranio je Messijev udarac s bijele točke.

U zadnjih dvadeset minuta u igru je ušao Neymar. PSG je imao još dva vala žestokih napada, ali Messi iz slobodnog udarca pa Mbappe i Neymar nisu uspjeli zabiti. No, na Santiago Bernabeu će PSG ipak doći s golom prednosti i to isključivo zahvaljujući sjajnoj akciji Mbappea koji je u 94. zabio jedini gol.

Hrvatski nogometaš Luka Modrić igrao je za Real do 82. minute.

Uz odličnu predstavu Manchester City je, može se reći, prolaz u četvrtfinale osigurao već u prvom dvoboju osmine finala budući je s čak 5-0 pobijedio Sporting u Lisabonu. Iako je portugalska momčad igrala sjajno u skupini (izbacila je i dortmundsku Borussiju), a igra jako dobro i u domaćem prvenstvu, protiv Cityja Portugalci nisu mogli doslovno ništa.

Manchester City je vrlo brzo došao do dva gola prednosti u Lisabonu. Već u sedmoj minuti, nakon lijepe, brze i točne akcije za 1-0 je zabio Mahrez. VAR je potom analizirao radi li se o zaleđu, no startno vodstvo gostiju iz Manchestera je potvrđeno. Nije dugo prošlo, a već je bilo 2-0 uz majstorski pogodak Bernarda Silve koji je u trku zahvatio loptu i sjajno je pospremio pod domaću gredu.

Kanonada domaćih vrata nastavljena je i nakon toga pa su do kraja prvog dijela pogađali Foden i još jednom Bernardo Silva, dok je u drugom poluvremenu Sterling dao gol za konačnih 5-0.

Uzvratne utakmice u Manchesteru i Madridu igraju se 9. ožujka.

U srijedu, također s početkom u 21 sat, prve će utakmice osmine finala odigrati RB Salzburg i Bayern, odnosno, milanski Inter i Liverpool.

Liga prvaka, osmina finala (prve utakmice):

PSG – Real Madrid 1-0 (Mbappe 90+4)

Sporting – Manchester City 0-5 (Mahrez 7, Bernardo Silva 17,44, Foden 32, Sterling 58)