PSV iskoristio poraz Ajaxa i remi Feyenoorda

Nogomet 13. pro 202107:03 0 komentara
REUTERS/Vincent West

Nogometaši PSV Eindhovena preuzeli su vodstvo na ljestvici nizozemskog prvenstva nakon što su u susretu 16. kola na gostovanju pobijedili NEC sa 2-1.

PSV je iskoristio poraz dosadašnjeg lidera Ajaxa, te remi Feyenoorda skočivši s treće na prvu poziciju.

NEC je poveo u devetoj minuti golom Magnusa Mattssona i sve do 80. minute je držao prednost. No, u zadnjih 10 minuta gosti su uspjeli okrenuti rezultat golovima Yorbea Vertessena (80) i Carlosa Viniciusa (90).

Ajax je u derbiju kola kod kuće izgubio od AZ-a sa 1-2.

AZ je poveo u 50. minuti golom Pavlidisa, izjednačio je Haller u 73, minuti, a pobjedu gostima donio je Aboukhlal u 83. minuti.

Kiks “Kopljanika” mogao je iskoristiti i Feyenoord, no momčad iz Rotterama je odigrala 1-1 protiv Groningena.

Gosti su poveli u 60. minuti golom Senesija, a pet minuta kasnije izjednačio je Larsen.

Za Groningen je cijeli susret digrao Marin Šverko.

PSV vodi na ljestvici sa 37 bodova, dok Ajax i Feyenoord imaju po 36 bodova.