Villareal izborio finale EL-a u utakmici bez golova s Arsenalom

Nogomet 07. svi 202107:20 0 komentara
Unsplash/Ilustracija

Nogometaši Villarreala prvi put u klupskoj povijesti igrat će u finalu Europske lige, nakon što su protiv Arsenala u uzvratnom polufinalnom dvoboju u Londonu odigrali 0-0 i tako sačuvali prednost od 2-1 iz prvog dvoboja.

Villarreal je od prve minute jasno pokazao kako će na Emiratesu braniti stečenu prednost u prvom dvoboju. Momčad Unaija Emeryja se branila aktivno, vrlo često visoko pritiskala obrambene igrače Arsenala i time onemogućavala domaćoj momčadi lako dolaženje u obećavajuće pozicije.

Pritom su Španjolci koristili svaku priliku za opasne protunapade, ali ni njih nije bilo previše, jer je Mikel Arteta bio svjestan te opasnosti.

U 4. minuti je Nigerijac Samu Chukwueze zagrijao dlanove Bernda Lena, preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora pod gredu, što je uz slobodan udarac Danija Pareja u 23. minuti bila najopasnija prijetnja za Arsenalova vratara.

S druge strane, ‘topnici’ su najbliže pogotku bili kad je Pierre-Emerick Aubameyang u 26. minuti pogodio vanjski dio vratnice.

U drugom poluvremenu, kako je vrijeme odmicalo, londonska momčad je sve više pritiskala Španjolce, ali u udarcima nogometaša domaće momčadi nije bilo dovoljno preciznosti. I opet je pogotku najbliži bio Aubameyang koji je u 79. minuti glavom poslao loptu u vratnicu, kad je prilično nesigurni vratar Villarreala Rulli već bio svladan.

Konačna statistika je pokazala 13 udaraca Arsenalovih igrača, ali samo jedan koji je išao unutar okvira, dok je vratar domaće momčadi Leno imao čak sedam intervencija.

Villarrealov trener Unai Emery pokazao je da je majstor za ovo natjecanje. Finale protiv Manchester Uniteda u Gdanjsku 26. svibnja, bit će mu peto u karijeri u Europskoj ligi koju je triput osvojio sa Sevillom te bio finalist s Arsenalom prije dvije godine, kad je pobjednik Europske lige bio Chelsea.

“Žuta podmornica” je bez ijednog poraza, s 12 pobjeda i dva neodlučena ishoda, stigla do finala, a Španjolci su na tom su putu u četvrtfinalu izbacili zagrebački Dinamo s dvije minimalne pobjede (1-0, 2-1).