Poraz PPD Zagreba na startu Lige prvaka

Ostali sportovi 14. ruj 202222:29 0 komentara
Pixabay / Ilustracija

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb otvorili su nastup u A skupini Lige prvaka domaćim porazom od danskog GOG Gudmea sa 27-31 (12-18).

Hrvatski prvak je svoju 29. sezonu u elitnom rukometnom natjecanju otvorio domaćim porazom od danskog Gudmea.

Danski sastav je poveo sa 2-0 i niti jednog trenutka nije gubio u zagrebačkoj Areni. Momčad Ivice Obrvana je u tri navrata imal remi (2-2, 3-3, 5-5), no gosti su u 15. minuti imali +4 (11-7), a na poluvremenu velikih 18-12.

U nastavku susreta danski sastav je imao čak 10 razlike (24-14). Gosti su u završnici susret “smanjili gas”, pa je Zagreb smanjio na konačnih 27-31.

U pobjedničkim redovima najefikasniji su bili Lukas Jogensean i Jerry Tollbring sa po pet golova, dok je Anders Zachariassen zabio četiri gola. Sjajni Tobias Thulin je sakupio čak 16 obrana.

Momačad hrvatskog prvaka predvodili su Csaba Leimeter i Ivan Čupić sa po pet golova, dok je Luka Lovre Klarica zabio četiri gola. Dino Slavić je imao 13 obrana.

U ostalim susretima prvog kola A skupine u četvrtak se sastaju Dinamo Bukurešt – Magdeburg, Veszprem – Paris Saint-Germain, te Orlen Wisla Plock – Porto.

U drugom kolu hrvatski prvak će gostovati 22. rujna kod Magdeburga.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter Facebook | Instagram.