ATP Basel: Karlović propustio meč-loptu protiv Gasqueta

Tenis 30. lis 201518:46 > 18:50
REUTERS/Arnd Wiegmann

Hrvatski tenisač Ivo Karlović nije se plasirao u polufinale ATP turnira u Baselu, u četvrtfinalu ga je nakon dva sata i 26 minuta igre svladao Francuz Richard Gasquet sa 6-4, 6-7 (2), 7-6 (6).

Karlović nije uspio ponoviti prošlogodišnji rezultat u Baselu kada je igrao polufinale iako je imao meč-loptu u “tie-breaku” trećeg seta. Kod vodstva Karlovića od 6-5 u odlučujućoj igri naš je igrač bekhendom koji je pao na samu osnovnu liniju izašao na mrežu, ali je Gasquet potegnuo fenomenalan bekhend kojim je “probio” Karlovića i spasio se poraza. Kada je Gasquet nakon sljedećeg poena stigao do svoje meč-lopte, Karlović je pogodio prvi servis, ali Gasquet je nekako uspio vratiti retern, a Karlović je potom promašio volej kojim je izgubio i meč.

Bio je ovo deveti Karlovićev susret ove godine koji je bio odlučen u “tie-breaku” odlučujućeg seta, a svih devet naš je igrač izgubio.

Dvoboj protiv Gasqueta nije dobro počeo za Karlovića koji se već nakon prvog gema požalio na bol u podlaktici, a nakon što je u trećoj igri izgubio servis i to tako što je po izjednačenju napravio dvije dvostruke servis pogreške potražio je pomoć fizioterapeuta. U nastavku dvoboja naš je igrač imao povez na desnoj podlaktici koji mu je vjerojatno pomogao jer do kraja susreta nije više izgubio servis.

U drugom setu Karlović je kod svog vodstva 5-4 imao set-loptu na Gasquetov servis, no nije ju uspio iskoristiti, pa je o pobjedniku odlučivao “tie-break”. Gasquet je poveo sa 2-0, a potom je uslijedila nevjerojatna serija od sedam uzastopnih Karlovićevih poena kojima je riješio drugu dionicu igre u svoju korist.

Oba igrača su u trećem setu imala po jednu “break-loptu”, Gasquet u četvrtoj, a Karlović u sedmoj igri, no u tim situacijama nisu imali pravu šansu, jer su serveri opasnost otklonili odličnim početnim udarcima.

Svih prvih 13 poena u “tie-breaku” trećeg seta otišli su na stranu servera, a tada je Karlović pokleknuo i tako po deveti put ove godine nesretno izgubio.

Gasquet će u polufinalu igrati protiv pobjednika ogleda između prvog hrvatskog reketa Marina Čilića i Španjolca Rafaela Nadala.