Iz Stožera objasnili kako će ubuduće izgledati rad frizerskih salona

Ravnatelj Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo Krunoslav Capak na konferenciji Stožera objasnio je kako će, nakon što krene popuštanje mjera, raditi frizeri, pedikeri i sve one djelatnosti koje uključuju blizak fizički kontakt.
Oglas
"Radimo na preporukama za uslužne djelatnosti u kojima dolazi do bliskog kontakta, dakle za frizere, pedikere i sve ostale gdje je rizik prijenosa visok. Sve detalje još ne mogu reći jer su oni predmet razgovora epidemiologa i predstavnika udruga ljudi koji se bave tim djelatnostima.
Tu dolazi do bliskog kontakta i neke od mjera će niti jače. Morat će nositi masku, ogrtač koji se koristi prilikom šišanja i brijanja morat će biti za jednokratnu upotrebu, a sav alat koji se koristi kod šišanja ii brijanja morat će se dezinficirati nakon svake mušterije.
O koridorima kretanja i broju ljudi usuglasit ćemo se s predstavnicima struke obrtnika, oni kreću u drugoj fazi pa još imamo vremena sve usuglasiti i objaviti", rekao je Capak.
N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Pridruži se raspravi ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Pridruži se raspravi ili pročitaj komentare
Oglas
NAJČITANIJE
Oglas
Oglas
Najnovije
Oglas
Oglas