Oglas

Veleposlanik RH u Austriji za N1: Prebrzo su donijeli odluku o crvenoj listi

author
N1 Info
23. kol. 2020. 15:00
>
16:18
Granica
Ilustracija | Ilustracija

Hrvatski veleposlanik u Austriji Daniel Glunčić za N1 je izrazio nezadovoljstvo zbog situacije na slovensko-austrijskoj granici.

Oglas

Otpravnik poslova je, kaže, uspostavio kontakt s austrijskim ministarstvom unutarnjih i vanjskih poslova.

To nije samo problem Hrvata, tu su i Nijemci, Srbi, ljudi iz BiH i drugi koji moraju ispuniti formular da u Austriji, osim točenja goriva, neće stajati, kaže veleposlanik.

Treba znati da su to obitelji, djeca, ljubimci, ne mogu nuždu obaviti. Nadamo se da će se tijekom današnjeg dana naći rješenje da se procedura ubrza. Ako se radi o tranzitu, šibajte, treba misliti na ljude, da idu svojoj kući, rekao je Glunčić, dodao je da Austrijanci od podneva ljude u tranzitu puštaju bez popunjavanja formulara, izrazivši nadu da će se gužva na Karavankama tako smanjiti.

Istaknuo je da su Austrijanci prebrzo donijeli odluku o crvenoj listi. "Mi smo bili svjesni problema i komunicirali to s njima. Ad hoc su donijeli odluke", smatra.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.

Teme

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Pridruži se raspravi ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama