Oglas

U Osječko-baranjskoj županiji opet 11 novih slučajeva zaraze koronavirusom

author
N1 Info
24. kol. 2020. 11:40
>
11:41
PXL_230814_8657652
Ilustracija | Ilustracija

Kao i dan ranije, u zadnja 24 sata na području Osječko-baranjske županije pozitivno na koronavirus bilo je 11 od ukupno 258 uzoraka testiranih u laboratoriju Kliničkog bolničkog centra Osijek (tijekom vikenda u tom laboratoriju obrađeno je rekordnih 493 uzorka).

Oglas

Pet pozitivnih osoba ima prebivalište na području grada Osijeka, dvije na području Općine Ernestinovo, a po jedna na području gradova Đakovo, Našice i Valpovo te Općine Čepin.

Epidemiolozi su mjeru samoizolacije odredili za 32 kontakta novopozitivnih osoba, pa je sada u samoizolaciji ukupno 296 osoba.

U Kliničkom bolničkom centru Osijek hospitalizirano je 17 pacijenata od kojih su tri na respiratoru.

Policija nije dobila dojave građana o kršenju samoizolacije, a u tri samoinicijativne provjere sve osobe su zatečene na prijavljenoj adresi.

Inspektori i službenici civilne zaštite proveli su 24 nadzora, i to 7 prodavaonica, 5 svadbenih svečanosti, 1 noćni klub, 4 ugostiteljska objekta te ostalim objektima. U četiri slučaja izrekli su usmena upozorenja zbog kršenja propisanih mjera o ograničenom radu ugostiteljskih objekata, korištenju zaštitnih maski, ukupnom broju osoba u objektu te držanju fizičkog razmaka.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.

Teme

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Pridruži se raspravi ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama