Arsenal u gostima razbio Leeds

Nogomet 18. pro 202122:34 0 komentara
Arsenal, Gabriel, Maitland Neils, Emil Smith Row, Nuno Tavares
REUTERS/David Klein/ilustracija

U subotu je odigrana samo jedna utakmica 18. kola engleske Premier lige. Nogometaši Arsenala su u gostima kod Leedsa bili uvjerljivi te su slavili 4-1.

Utakmica je riješena u prvih 45 minuta nakon kojih je Arsenal vodio 3-0. Nezaustavljiv je za domaćina bio 20-godišnji Brazilac Gabriel Martinelli koji je postigao uvodna dva gola na susretu (u 16. i 28. minuti), a dobru predstavu Arsenala u prvom dijelu zaokružio je Saka golom u 42. minuti za 3-0.

U nastavku susreta Leeds nije uspio napraviti ništa posebno što bi zaprijetilo Arsenalu. Domaćin je smanjio golom Raphinhe iz jedanaesterca, ali su gosti svemu dodali novi gol za konačnih 4-1 (Smith Rowe u 84. minuti).

Arsenal je dobio treću prvenstvenu utakmicu u nizu (9-1 razlika pogodaka u ta tri dvoboja). Leeds je, pak, upisao treći prvenstveni poraz u nizu, ali treba reći kako je imao vrlo težak raspored u posljednje vrijeme (gubio je redom od Chelseaja, Manchester Cityja i sada Arsenala).

Arsenal se učvrstio na četvrtom mjestu, ali ima i više odigranih utakmica od svih konkurenata. Leeds je i dalje blizu opasne zone ispadanja, na 16. mjestu.

Podsjetimo kako je zbog proboja COVID-19 u svlačionice pojedinih engleskih prvoligaša odgođeno čak pet subotnjih susreta. U pitanju su susreti Aston Villa – Burnley, Manchester United – Brighton, Southampton – Brentford, Watford – Crystal Palace i West Ham – Norwich.

Kako sada stvari stoje u nedjelju bi se trebale odigrati tri utakmice ovog kola. Raspored je sljedeći: Newcastle – Manchester City (15 sati), Wolverhampton – Chelsea (15 sati) i Tottenham – Liverpool (17:30 sati).

Odgođena je jedna nedjeljna utakmica, ogled Evertona i Leicestera.

Premier liga, 18. kolo:

Leeds – Arsenal 1-4 (Raphinha 75-11m / Martinelli 16, 28, Saka 42, Smith Rowe 84)