Euroliga: Cedevita srušila prvaka Europe

Košarka 06. stu 201422:08 > 22:08
EPA/Oliver Weiken

Košarkaši Cedevite priredili su veliko iznenađenje pobijedivši u susretu 4. kola B skupine Eurolige u Tel Avivu aktualnog prvaka Europe Maccabi Elektru 83-73 (26-22, 18-18, 24-17, 15-16).

Cedevita je u prva tri kola upisala tri poraza, a potom u Tel Avivu priredila senzaciju. Momčad Jasmina Repeše je od prve do posljednje minute odigrala sjajno. Nakon što je u prvoj trećini gubio i s deset koševa zaostatka (8-18), Maccabi je u drugoj dionici stigao do izjednačenja (26-26). Međutim, Cedevita je serijom 8-0 pobjegla na 34-26, a potom i do plus deset (37-27). Maccabi je smanjio na 36-37, no gosti su do poluvremena zadržali prednost od četiri koša viška (44-40). U trećoj četvrtini je Maccabi ponovo izjednačio (47-47, 49-49), ali su Repešini odabranici pobjegli na plus 11 (62-51). U posljednju dionicu Cedevita je ušla sa 11 koševa viška (68-57) i prednost je znalački sačuvala.

Najefikasniji igrači u redovima Cedevite bili su Roko Leni Ukić sa 17 koševa i šest asistencija, Nemanja Gordić je ubacio 16 koševa uz četiri skoka, Fran Pilepić je dodao 14, a Miro Bilan (8 skokova) i Mario Delaš (9 skokova) po deset koševa. Kod Maccabija najefikasniji su bili Jeremy Pargo sa 24 koša, te Devin Smith sa 14 koševa i sedam skokova.

Cedeviti je to bila prva pobjeda u skupini, dok Maccabi ima skor 2-2.