Dinamo remijem u Izraelu izborio 3. kolo kvalifikacija za LP

Nogomet 31. srp 201820:58 > 21:02
GNK DINAMO

U uzvratnom dvoboju 2. kola kvalifikacija za Ligu prvaka nogometaši Dinama odigrali su 2-2 (0-2) na gostovanju u izraelskoj Be'er Shevi kod Hapoela te ukupnim rezultatom 7-2, zahvaljujući uvjerljivoj 5-0 pobjedi u Zagrebu, izborili mjesto u 3. kolu.

Hapoel je u prvom poluvremenu došao do vodstva 2-0 pogotkom Johna Ogua u 14. minuti i autogolom Petra Stojanoviča u 34. minuti. Početkom drugog dijela Dinamo je u pet minuta došao do izjednačenja, a strijelci su bili Mario Budimir u 49. minuti i Izet Hajrović u 54. minuti.

Izraelci će svoj europski put nastaviti u 3. kolu kvalifikacija za Europsku ligu, a Dinamo u 3. kolu kvalifikacija za Ligu prvaka čeka boljeg iz dvoboja kazahstanske Astane i danskog Midtjyllanda. U prvom susretu Astana je slavila sa 2-1, a uzvrat u Danskoj je na rasporedu u srijedu, s početkom u 19 sati.

Dinamo će 7. ili 8. kolovoza, u prvoj utakmici 3. pretkola Lige prvaka, gostovati u Astani ili Herningu. Uzvratna utakmica bit će odigrana na Maksimiru 14. kolovoza.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.