Prva HNL: Oslabljena Lokomotiva srušila Rijeku

Nogomet 21. kol 202019:58 > 20:00
Goran Kovacic/PIXSELL

U prvom susretu drugog kola Prve HNL oslabljena Lokomotiva je na stadionu u Kranjčevićevoj ulici pobijedila Rijeku sa 1-0.

Pogodak odluke u 53. minuti je zabio Dino Halilović, mlađi brat Alena Halilovića, a sjajnu partiju pružio je i vratar ‘Lokosa’ Krunoslav Hendija koji je upisao nekoliko vrhunskih obrana.

Za hrvatskog doprvaka, koji je u prvom kolu doživio težak 0-6 poraz od Dinama, bili su to prvi bodovi ove sezone, dok je Rijeka upisala prvi poraz.

Bila je to repriza finala Kupa koje se igralo prije 20 dana. Međutim, zagrebačka momčad se bitno razlikovala od one iz Šibenika. Trener Lokomotive Goran Tomić nije mogao računati na pet igrača zaraženih koronavirusom, te niza igrača zbog odlazaka iz kluba. U odnosu na momčad koja je započela finalni ogled Kupa, u Kranjčevićevoj su istrčali jedino Kolinger, Čeliković i Petrak.

VEZANE VIJESTI

S druge strane Simon Rožman je na teren poslao devet igrača koji su započeli utakmicu u finalu Kupa.

Rijeka je dominirala, imala je niz sjajnih prilika, no Lokomotiva je praktički iz jedine prilike osvojila bodove.

Prvu priliku gosti su imali u 15. minuti, Sterling Yateke je izbio sam pred Hendiju no vratar Lokomotive je sjajno reagirao. Yateke je opasno zaprijetio i u 30. minuti, no Hendija je bio spreman. Šest minuta kasnije izglednu priliku imao je i Čolak, ali nije bio precizan.

Nakon dominacije i bolje igre gostiju, Lokomotiva je u povela u 53. minuti iz prve prave prilike na utakmici. Mario Ćuže je probio lijevu stranu i ubacio na rub peterca, gdje je Dino Halillović glavom u padu sjajno pogodio za 1-0.

Rijeka je mogla izjednačiti u 75. minuti kada je Yateke imao novu priliku, ali nije uspio zatresti mrežu iz neposredne blizine.

Novu priliku gosti su imali u 80. minuti, Štefulj je pucao, ali je pogodio svog suigrača Čolaka koji je zaustavio loptu na putu prema golu, a u nastavku akcije pucao je Murić, ali je Hendija fantastično obranio.

Prije početka susreta izvršni direktor Hrvatskog nogometnog saveza (HNS) Marijan Kustić uručio je kapetanu Denisu Kolingeru nagradu Lokomotivi za Fair Play momčad protekle sezone 2019./2020

U drugom susretu u petak sastaju se Istra 1961 i Dinamo. U subotu su na rasporedu utakmice Slaven Belupo – Gorica, te Šibenik – Varaždin, dok kolo u nedjelju zatvaraju Osijek i Hajduk.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.