United srušio PSG, bez golova u okršaju Kovačića i Rakitića

Nogomet 21. lis 202007:42 > 07:42
Pixabay (ilustracija)

U derbiju večeri prvog kola nogometne Lige prvaka Manchester United je odličnom predstavom na Parku prinčeva pobijedio europskog doprvaka PSG sa 2-1.

Barcelona, Juventus i RB Leipzig očekivano su ušli u novu europsku sezonu pobjedama, dok u okršaju Matea Kovačića i Ivana Rakitića na Stamford Bridgeu nije bilo golova.

U derbiju večeri “Crveni vragovi” su podsjetili na svoje stare dane “uspjeha i slave” pobijedivši u Parizu europskog doprvaka. ManU je posve zasluženo stigao do važna tri boda na startu “Champions League”.

Gosti su poveli u 23. minuti golom Brune Fernandesa iz jedanaesterca. Portugalac je zabio tek iz drugog prekršaja nakon što je Keylor Navas obranio njegov prvi udarac, no vratar pariškog sastava je unaprijed krenuo s linije pa je udarac ponovoljen. Kazneni udarac je skrivio Abdou Diallo oborivši Anthony Martiala.

PSG je izjednačio u 55. minuti Martialovim autogolom. Neymar je ubacio iz kornera, a Martial glavom zatresao vlastitu mrežu. Daleko bolju igru ManU je okrunio novim vodstvom u 87. minuti lijepim udarcem Marcusa Rashforda s ruba kznenog udarca.

U drugom susretu iz H skupine RB Leipzig je očekivano porazio turskog prvaka Istanbul Basaksehir sa 2-0, a oba gola zbio je Angelino (16, 20).

Juventus i Barcelona pobjedama su otvorili nastupe u G skupini.

Barca je na Camp Nou pobijedila Ferencvaros sa 5-1 dok je Juventus u Kijevu porazio Dinamo sa 2-0.

Španjolski velikan je rutinski stigao do pobjede, a slavlje Katalonaca pokvaio je crveni karton Gerarda Piquea koji je u 68. minuti skrivio kazneni udarac i pritom zaradio crveni karton nakon što je kao posljednji igrač obrane oborio Tokmaca Nguena, a s bijele točke je zabio Kharatin.

Za Barcu su strijelci bili Messi (27-11m), Fati (42), Coutinho (52), Pedri (82) i Dembele (89). Roko Batirina nije nastupio za goste koji su u kvalifikacijma izbacili Dinamo.

Juve je u Kijevu bez Cristiana Ronalda, koji ima koronavirus, pobijedio Dynamo sa 2-0. Oba gola zabio je Alvaro Morata (46, 84), a torinska “Stara dama” je mogla i uvjerljivije slaviti.

Juventus je poveo na otvaranju drugog dijela. Dejan Kuluševski je pucao po golu, Georgi Buščan je obranio kratko odbivši loptu, a Morata je pospremio odbijanac u mrežu.

Španjolski napadač je pitanje pobjednika razriješio je svojim drugim golom u 84. minuti na asistenciju Juana Cuadrada.

U skupini E Chelsea i Sevilla su na Stamford Bridgeu pružili skromnu predstavu bez golova.

Metao Kovačić je za “Bluese” igrao od 65. minute, dok je Ivan Rakitić kod gostiju bio na terenu do 80. minute.

U drugom susretu također nije bilo pobjednika, ali je bilo barem pogodaka. Rennes i Krasnodar su odigrali 1-1. Guirassy je u 56. minuti iz jedanaesterca doveo domaćine u vodstvo, a tri minute kasnije izjednačio je Ramirez.

U skupini F Lazio je pobijedio Borussiju Dortmund sa 3-1.

Kod prvog gola Lucas Leiva je presjekao pogrešno dodavanje Thomasa Meuniera, a u nastavku akcije Ciro Immobile zabio za 1-0. U 23. minuti već je bilo 2-0. Luiz Felipe je ubacio iz kornera, a Hitz zatresao vlastitu mrežu. Borussija je smanjila u 71. minuti golom Erlinga Haalanda, no samo pet minuta kasnije Akpa-Akpro je postavio konačnih 3-1.

U prvom susretu iz ove skupine Club Brugge je priredio iznenađenje pobijedivši u St Peterburgu Zenit sa 2-1.

Belgijski prvak je poveo u 63. minuti golom Emmanuela Dennisa. Charles de Ketelaere je dva puta pucao iz blizine, no oba puta je loptu blokirao Jaroslav Rakitski. Ipak, treći pokušaj Emmanuela Dennis je završio u ruskom golu. Domaćin je imao velikih prigovora traživši prekršaj Dennisa u začetku akcije, no francuski sudac Benoit Bastien je pokazao na centar.

Zenit je izjednačio u 74. minuti, a najzaslužniji za pogodak bio je Dejan Lovren. Hrvatski reprezentativac je fantastično opalio sa više od 25 metara, lopta je pogodila u vratnicu te se od leđa gostujućeg vratara Ethana Horvatha odbila u gol.

Kada se već činilo kako će utakmica završiti bez pobjednika, De Ketelaere je šokirao domaće navijače. Bila je to sjajna akcija u četiri poteza, koju je pogotkom zaključio belgijski veznjak.

Lovren je odigrao cijeli susret za Zenit, dok Matej Mitrović nije igrao za goste zbog ozljede.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.