Težak poraz Kovača u Lyonu

Nogomet 26. lis 202007:06 > 07:08
Christof STACHE / AFP

U derbiju osmog kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon je pobijedio Monaco, kojeg vodi Niko Kovač sa 4-1.

Domaćin je već u prvom poluvremenu zabio četiri gola, a potom u nastavku mirno obranio prednost.

Golove za Lyon zabili su Memphis Depay (12), Karl Toko Ekambi (34, 44) i Houssem Aouar (41-11m), dok je strijelac za goste bio Wissam Ben Yedder (48-11m). Lyon je od 89. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Melvin Bard.

Lyonu je ovo druga pobjeda u nizu i peti susret bez poraza, dok je Monaco ovim porazom produži lošu seriju rezultata, u zadnjih pet kola momčad iz Kneževin ostvarila je samo jednu pobjedu.

Lille je na gostovanju kod Nice odigrao 1-1 propustivši priliku vratiti se na vrh ljestvice.

Nica je povela u 50. minuti golom Kaspera Dolberga, a osam minuta kasnije izjednačio je turski veteran Burak Yilmaz. Domagoj Bradarić je odigrao cijeli susret za goste koji sada imaju 18 bodova kao i vodeći PSG, ali slabiju razliku pogodaka.

U ranije odigranom susretu Bordeaux je sa 2-0 pobijedio Nimes, a golove su zabili Briand (80-11mI i Oudin (82). Toma Bašić je odigrao cijeli susret za domaći sastav.

Montpellier je na svom terenu doživio težak, 0-4 poraz od Reimsa kojem je to bila prva pobjeda ove sezone.

Junak utakmice bio je senegalski napadač Boulaye Dia koji je zabio tri gola (9-11m, 13, 56-11m), a među strijelce se upisao i Mbuku (31).

Gostujuću pobjedu ostvario je i Strasbourg porazivši Brest sa 3-0. Strijelci su bili Diallo (27), Lala (40-11m) i Ajorque (68).

Na ljestvici vodi PSG (18) ispred Lillea (18), Rennesa (15) i Marseillea (15). Lyon je šesti (13), a Monaco na 12. mjestu (11).

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.