Prva HNL: Dinamo lako protiv Slaven Belupa

Nogomet 12. pro 202122:32 0 komentara
Adrian DENNIS / AFP

U posljednjem susretu 19. kola Prve HNL Dinamo je na stadionu Maksimir pobijedio Slaven Belupo sa 3-0.

Slaven Belupo je u 1. kolu nove sezone senzacionalno pobijedio Dinamo sa 2-0 i došao do prve pobjede na Maksimiru nakon gotovo 17 godina. No, ovoga puta gosti su bili bez izgleda.

“Modri” su sve dvojbe oko pitanja pobjednika riješili u prvih 25 minuta postigavši tri gola.

Za 1-0 zabio je Komnen Andrić u 13. minuti. Ristovski je ubacio, a Andrić glavom zabio za vodstvo Dinama. Šest minuta kasnije među strijelce se upisao i Mislav Oršić na asistenciju kapetana Arijana Ademija. Sve je bilo gotovo u 25. minuti kada je Oršić zabio svoj drugi pogodak na utakmici.

Najbolju priliku gosti su imali u 76. minuti kada je Marin Laušić pucao s ruba kaznenog prostora pogodivši vratnicu.

U prvom nedjeljnom ogledu Osijek je na svom stadionu porazio Šibenik 3-1. Time su se Osječani vratili na sam vrh ljestvice. Imaju dva boda više od Rijeke.

Već u 3. minuti Osijek je poveo, a napokon je za Osječane pogodak zabio Argentinac Ramon Mierez. Naime, kada su u pitanju utakmice Prve HNL Mierez je protiv Šibenika zabio prvi puta nakon 5. kola i 15. kolovoza kada je zatresao mrežu u ogledu protiv Rijeke. Već u 6. minuti bilo je 2-0. Nakon što Hiroš nije uspio zabiti lopta se odbila do Bohara koji je bio precizan i drugi puta je svladao Rogića.

U sedmoj minuti je pao i treći gol, za Šibenik je zabio Antonio Marin i bio je to prvi pogodak Šibenika u posljednjih sedam utakmica protiv Osijeka. Konačnih 3-1 postavio je Kleinheisler u 33. minuti. U nastavku susreta više nije bilo golova.

Na ljestvici vodi Osijek sa 39 bodova, Rijeka ima 37, a Dinamo i Hajduk po 34 boda. S tim da Dinamo i ma dva, a Hajduk jedan susret manje.

Na začelju je Hrvatski dragovoljac sa sedam bodova.