PSG porazio Monaco

Nogomet 13. pro 202107:00 0 komentara
FRED TANNEAU / AFP, Ilustracija

U derbiju 18. kola francuskog nogometnog prvenstva PSG je na Parku prinčeva pobijedio Monaco Nike Kovača sa 2-0, a oba gola je zabio Kylian Mbappe.

Kovač je prošle sezone dva puta iznenadio PSG (2-0, 3-2), no ovga puta nije išlo. Premda su gosti već u trećoj minuti imali sjajnu priliku, no Sofiane Diopje pogodio lijevu stativu.

PSG je poveo u 12. minuti golom Kyliana Mbappea iz kaznenog udarca. Djibril Sidibe je stao na nogu Angela di Marije, a sudac Benoit Bastiena nakon VAR provjere pokazao na bijelu točku. Mbappe je bio siguran realizator protiv svog bivšeg kluba.

Sjajni francuski napadač je u posljednjim trenucima prvog dijela zabio i svoj drugi gol na utakmici. Fofana je “prodao” loptu na sredini terena, Messi je povukao kontru, te asistirao Mbappeu koji je zabio za 2-0.

Prvi je to poraz Monaca u posljednjih devet nastupa u svim natjecanjima.

PSG sada vodi na ljestvici sa 45 bodova, čak 13 više od Marseille koji se probio na drugo mjesto gostujućom pobjedom protiv Strasbourg sa 2-0.

OM je stigao do prednosti u 62. minuti, a strijelac je bio Bamba Dieng. Luis Henrique je centrirao u šesnaesterac, a Dieng sjajno “škaricama” pogodio za vodstvo gostiju. Pitanje pobjednika je razriješio Duje Ćaleta-Car pogodivši u 82. minuti za 2-0 nakon ubačaja iz kuta.

U ranije odigranom susretu Nica je na gostovanju pobijedila Rennes sa 2-1, a za domaći sastav je cijeli susret igrao hrvatski reprezentativac Lovro Majer.

Gosti su poveli u 19. minuti golom Kaspera Dolberga iz kaznenog udarca, a na 2-0 je povisio Youceg Atal u 51. minuti. Smanjio je Benjamin Bourigeaud u 59. minuti, a u preostalih pola sata više nije bilo golova.

Lovro Majer je za Rennes igrao cijeli susret.

Lille i Lyon su odigrali bez golova. Ivo Grbić je branio za Lille, dok Domagoj Bradarić nije nastupio.

Na ljestvici vodi PSG sa 45 bodova, Marseille na drugom mjestu ima sa 32 boda, Rennes je sada treći sa 31 bodom, dok je Nica četvrta sa 30 bodova. Monaco je osmi sa 26 bodova