Euroliga: Barcelona drugi put u nizu slavila nakon produžetka

Košarka 16. lis 202107:04 0 komentara
košarka, košarkaška lopta
Pixabay/Ilustracija

Košarkaši Barcelone ostali su savršeni i nakon 4. kola Eurolige, a zanimljivo je da su slavili drugi put u nizu nakon produžetka.

Nakon što su u dodanih pet minuta svladali Olympiakos u prošlom kolu, na domaćem parketu, ovaj put su u gostima pobijedili Monaco, novu momčad u Euroligi, 85-81 iako su bili pred porazom. Naime, produžetak je Barceloni osigurao Davies košem dvije sekunde prije kraja. U produžetku je Barcelona stalno bila u prednosti, a sve je zaključio Higgins koševima s linije slobodnih bacanja.

Spomenuti Brandon Davies je postigao čak 27 poena za Barcelonu uz 10 skokova i četiri asistencije, dok je Mirotić dodao 14 uz pet skokova. Kod Monaca je opet najbolji igrač bio Mike James (16 poena, pet skokova i četiri asistencije).

Sve četiri pobjede ima još i Armani Milano koji je u ovom kolu, kao domaćin, nadjačao aktualnog prvaka Europe Anadolu Efes 75-71. Talijanska momčad je relativno lako ostvarila novu pobjedu, a opustila se tek u zadnjoj četvrtini koju su gosti dobili s +10 i tako ublažili poraz.

Malcolm Delaney je bio prvi strijelac Armani Milana sa 16 poena (uz pet asistencija), dok je Devon Hall dodao 13. Vasilije Micić je sa 17 poena i pet asistencija bio najbolji igrač gostujućeg sastava.

U izjednačenoj utakmici od početka do kraja CSKA je u Moskvi ipak pobijedio Crvenu zvezdu 78-76 čime je upisao treću pobjedu u sezoni. Sastavu iz Beograda je ovo bio, pak, drugi poraz. Najviše je poena kod Moskovljana ubacio Will Clyburn (18) uz četiri skoka, dok je najveća enigma za goste bio Aleksej Šved koji je uz 16 poena ima pet asistencija i četiri skoka. Na drugoj strani izdvojimo Nate Woltersa (16 koševa) te Ognjena Kuzmića koji je ubacio 14 poena uz sedam skokova.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter Facebook | Instagram.