ABA liga: Krka bolja od Cedevite, Partizan od Szolnoka

Košarka 04. lis 201421:33 > 21:44
Ronald Gorsic / CROPIX

Cedevita izgubila na otvaranju nove sezone ABA Lige, bolja je bila slovenska Krka.

Košarkaši Krke dobro su počeli novu sezonu u ABA ligi, svladali su jednog od favorita natjecanja i prošlosezonskog finalista Cedevitu 80:72. Zagrepčane je razbio Malcolm Ray Armstead, američki playmaker je postigao 31 poen (10/13 dva, 3/7 tri) uz 6 skokova i 4 asistencije. Krka je utakmicu riješila sjajnom igrom u trećem periodu koji je dobila 22: 8, nakon što je Cedevita bila u egalu do 62:62. Armsteada je najbolje pratio Kastrati s 14 poena, dok je Jasmin Hukić dodao 12 uz 6 skokova. Miro Bilan se istaknuo u redovima gostiju s 13 poena i 8 skokova.

Košarkaši Partizana NIS svladali su Szolnok 60:55, na gostovanju u Mađarskoj u prvom kolu ABA lige.
Crno-bijeli su odigrali s dosta oscilacija, nakon sporog starta stekli su 14 poena prednosti, ali se Szolnok vratio u egal tricama za 29:25 na poluvremenu.Partizan se vraća brzo u ritam i stječe novu dvoznamenkastu prednost sredinom sljedećeg perioda, ali Mađari uspijevaju ostati u igri (44:37). Opet Beograđani stječu 13 poena prednosti zahvaljujući dobrom početku i posljednje četvrtine, ali opet padaju u finišu i Szolnok smanjuje na 55:51.
Međutim, nakon koša Milutinova, crno-bijeli u penal završnici odolijevaju domaćinu i stižu do pobjede.
Partizan je s 13 poena predvodio Mihajlo Andrić, dok je Milenko Tepić dodao 11 poena uz 7 skokova. S druge strane najbolji je bio Vojvoda s 18 poena i 10 skokova, dok je 17 poena ubacio Stefan Sinovec.