Euroliga: Fenerbahče i Zvezda upisali pobjede

Košarka 05. ožu 201522:38 > 22:44
EPA/SEDAT SUNA

Košarkaši Fenerbahčea demonstrirali su silu u dvoboju 9. kola Top 16 Eurolige s ekipom Nižnji Novgoroda - 92:79 dok je Crvena Zvezda ostvarila drugu pobjedu u grupi E i to protiv prvaka Europe Maccabija.

Sve dileme oko pobjednika u Istanbulu riješene su tijekom prvog poluvremena, u kojem je meč u jednom trenutku počeo ličiti na okršaj Davida i Golijata. David, u ovom slučaju ekipa iz Istanbula je dominirala u svim elementima igre. Lako su dolazili do poena, znalački kažnjavali početničke greške momčadi iz Rusije, pa je u samoj završnici prvog poluvremena na semaforu pisalo 42:20.

U tom trenutku se jedino postavljalo pitanje kojim će rezultatom biti završen ovaj neravnopravni dvoboj. Na kraju – 92:79.

Košarkaši Crvene Zvezde ostvarili su drugu pobjedu u E grupi Top 16 Eurolige. Crveno-beli su u 9.kolu, zahvaljujući nevjerojatnoj igri u posljednjoj četvrtini, nanijeli treći poraz aktualnom prvaku Europe Maccabiju – 89:76 (18:20, 20:14, 16:25, 29:11, 35:17).

Zvezdi je ovo drugi trijumf i sačuvali su teoretske šanse za plasmanom u četvrtfinale elitnog takmičenja.