NBA: Novi triple-double Westbrooka, Nuggetsi bolji od lidera

Košarka 14. ožu 201510:34 > 10:37
REUTERS (Mark D. Smith-USA TODAY Sports)

Momčad s najboljim omjerom pobjeda i poraza u NBA ligi ove sezone, košarkaši Golden State Warriorsa pretrpjeli su neočekivani 103-114 poraz na gostovanju kod Denver Nuggetsa, ali taj je poraz uvelike bio uvjetovan odlukom trenera Stevea Kerra da odmara svoje najbolje igrače Stephena Curryja, Klaya Thompsona, Andrewa Boguta i Andrea Igoudalu.

Bez obzira što je igrao bez većine igrača iz startne petorke, Golden State je bio u prilici dobiti utakmicu, šest minuta prije kraja je vodio sa 96-89, ali domaći su do kraja utakmice ostvarili seriju 25-7 i stigli do drugog velikog “skalpa” u samo dva dana, jer su u srijedu također na svom terenu svladali vodeću momčad Istočne konferencije i drugu momčad lige Atlanta Hawkse.

Kenneth Faried (24, 17 skokova) i Danilo Gallinari (24) bili su najbolji kod Nuggetsa, dok je Justin Holiday (23) najbolje iskoristio neočekivano veliki broj ponuđenih mu minuta kod Warriorsa.

Atlanta se, pak, od poraza u Denveru opravila 96-87 uspjehom na gostovanju kod Phoenix Sunsa do kojega je stigla furioznom četvrtom četvrtinom koju je dobila sa 31-14. Paul Millsap (23) bio je prvo ime kod Hawksa, dok su Markieff Morris (22) i Eric Bledsoe (21) predvodili Sunse kojima je doigravanje sve dalje. Sada su na omjeru pobjeda i poraza 34-33, dok su na diobi osmog mjesta na Zapadu trenutačno Oklahoma City Thunder i New Orleans Pelicansi sa po 36-29.

Vodeći sastav skupine Atlantic Toronto Raptorsi, koji su izgubili devet od svojih prethodnih 10 dvoboja, na svom su terenu bili uspješniji od Miami Heata sa 102-92. Bila je to prva pobjeda Raptorsa protiv Heata nakon siječnja 2010. godine i čak 16 uzastopnih uspjeha momčadi s Floride. Odličan je u dresu Toronta bio Kyle Lowry (19, 8 skokova, 8 asistencija, 7 osvojenih lopti), dok je Dwyane Wade (25) bio prvo ime Miamija.

Portland Trail Blazersi u posljednje vrijeme igrau u odličnoj formi, a to su pokazali i protiv Detroit Pistonsa koje su nadigrali sa 118-99. Damian Lillard (28) i LaMarcus Aldridge (22) ponudili su previše za Grega Monroea (19) i Andrea Drummonda (16, 17 skokova).

Dallas Mavericksi su neočekivano visoko sa 129-99 svladali Los Angeles Clipperse i tako pretekli prvake San Antonio Spurse na šestom mjestu Zapada. Chandler Parsons (22) bio je prvi strijelac Mavsa, dok se kod Clippersa istaknuo DeAndre Jordan (16, 17 skokova).

Russell Westbrook (29, 10 skokova, 12 asistencija) novim je “triple-doubleom”, šestim u posljednjih osam utakmica, predvodio Oklahoma City Thunder do 113-99 pobjede protiv Minnesota Timberwolvesa kojom se njegova momčad poravnala s Pelicansima na osmom mjestu Zapada. Kod Wolvesa najbolji je bio Senegalac Gorgui Dieng (21, 14 skokova).