Cedevita poražena od Unicaje, slavlje Šarićevog Efesa

Košarka 17. lis 201408:24 > 08:34
GoranMehkekCROPIX

Odigran je dio susreta prvoga kola nove euroligaške sezone iz kojih izdvajamo poraz Cedevite te pobjedu Efesa

Košarkaši Cedevite u susretu su 1. kola skupine B Eurolige u KC “Dražen Petrović” izgubili od Unicaje iz Malage sa 63-78 (20-18, 16-29, 12-14, 15-17).

Najefikasniji u sastavu Cedevite bili su Miro Bilan sa 15 i Ante Delaš sa 12 koševa, dok su Unicaju do pobjede predvodili Ryan Toolson sa 20 i Fran Vazquez sa 13 poena. Cedevita je bila ravnopravna s gostima iz Španjolske u prvih 16 minuta nakon kojih je rezultat bio 33-33. No, uslijedila je serija gostiju od 14-0 kojom su pobjegli na, pokazat će se, nedostižnu razliku. Hrvatski je prvak u drugom poluvremenu u nekoliko navrata smanjio zaostatak na sedam poena razlike uz napad, ali nije mogao prići bliže.

U 2. kolu Cedevita će za osam dana gostovati kod Limogesa.

Branitelj naslova, Maccabi iz Tel Aviva u drugom je susretu ove skupine rutinski na svom terenu svladao Limoges sa 92-76. Jeremy Pargo ubacio je 20 koševa za Maccabi, dok je Adrien Moerman ubacio 17 za Limoges.

Berlinska ALBA i CSKA iz Moskve svoj će susret 1. kola u skupini B odigrati u petak.

Najveći talent hrvatske košarke, 20-godišnji Dario Šarić odigrao je u četvrtak prvu službenu utakmicu za svoj novi klub, turski Anadolu Efes koji je na svom terenu u susretu 1. kola skupine A svladao ruski Uniks iz Kazana sa 82-76. Šarić, koji odlukom trenera nije igrao u prve dvije utakmice u Turskoj (Kup i prvenstvo), na terenu je proveo 22 minute i ubacio devet poena (šut za dva 4-6, trica 0-1, slobodna bacanja 1-2), te sakupio po tri skoka i asistencije. Odličan je u dresu Anadolu Efesa bio Amerikanac s hrvatskim državljanstvom Dontaye Draper koji je sa 16 poena bio najefikasniji igrač svoje momčadi. Tome je pridodao i četiri asistencije i jedan skok.

U najzanimljivijem susretu večeri Olympiakos je kao gost svladao Valenciju sa 71-68. Hrvatski igrač Krešimir Lončar postigao je osam koševa za domaće, dok je hrvatski reprezentativac s nedavnog SP u Španjolskoj Oliver Lafayette ubacio četiri poena uz četiri skoka i pet asistencija za goste.