Euroliga: Olympiakos – Cedevita 76-61

Košarka 15. lis 201523:22 > 23:24
REUTERS/Edgar Su

Hrvatski košarkaški prvak Cedevita porazom je otvorio natjecanje u skupini B Eurolige, bolji od Cedevite je sa 76-61 (21-20, 17-15, 19-13, 19-13) bio grčki prvak Olympiakos u susretu koji se igrao u Heraklionu na Kreti.

Cedevita je bila ravnopravan suparnik daleko moćnijem protivniku gotovo pune tri četvrtine. Tomislav Zubčić doveo je hrvatskog prvaka u vodstvo od 47-43 5:32 minute prije kraja trećeg dijela igre, ali tada je uslijedilo razdoblje od čak 7:45 minuta tijekom kojega Cedevita nije postigla koš iz igre, te je Olympiakos to iskoristio za preokret. “Probudio” se Vassilis Spanoulis, koji je počeo razigravati suigrače, te je Olympiakos treću četvrtinu zaključio serijom 14-1 kojom je preuzeo kontrolu rezultata povevši sa 57-48, a četvrti dio otvorio je Matt Lojeski tricom za 60-48 i dvoboj je praktički bio riješen.

Jacob Pullen ubacio je 18, a Tomislav Zubčić 16 koševa za Cedevitu, dok su Georgios Printezis sa 20, Patic Young sa 16 i Matt Lojeski sa 14 poena bili najbolji kod europskog doprvaka.

Dvoboj je obilježila i gotovo polusatna stanka između dva poluvremena zbog kvara na semaforu.

Cedevita će u 2. kolu za tjedan dana ugostiti francuski Limoges.