NBA: Rudež upisao 13 poena u pobjedi protiv Atlante

Košarka 26. stu 201508:45 > 08:50
REUTERS/Jesse Johnson-USA TODAY Sports

Oklahoma je sa 110:99 pobijedila Brooklyn za koji je Bojan Bogdanović odigrao 22 minute i postigao četiri poena uz šut 2-6.

Scott Skiles, trener Orlanda, odlučio je promijeniti momčad nakon teškog poraza od Clevelanda. Vjerovalo se da bi Mario Hezonja, peti izbor posljednjeg NBA drafta, mogao dobiti veću minutažu, no dogodilo se suprotno.

U pobjedi Orlanda protiv New York Knicksa 100:91 hrvatski košarkaš odigrao je samo 42 sekunde. Victor Oladipo, kojeg je Skiles prebacio na klupu, predvodio je Orlando s 24 poena.

Damjan Rudež zablistao je u pobjedi Minnesote protiv Atlante 99:95. Dobio je 17 minuta i postigao 13 poena uz samo jedan promašen šut. Najbolja mu je to utakmica otkako je stigao u Minnesotu budući da je u dosadašnjih šest nastupa postigao samo pet poena.
Cleveland je upisao četvrti poraz sezone na gostovanju kod Toronta (99:103) uz 24 poena LeBrona Jamesa. Domaće je do pobjede predvodio Kyle Lowry s 27 poena i šest asistencija.
Philadelphia je izgubila na gostovanju u Bostonu 80:84, te tako upisala 16. poraz u isto toliko utakmica ove sezone. Detroit je na krilima sjajnog Andrea Drummonda, koji je postigao 18 poena uz 20 skokova i pet blokada, pobijedio Miami sa 104:81.
San Antonio je s 88:83 pobijedio Dallas uz odlučujuću tricu Kawhija Leonarda 15 sekundi prije kraja. Utakmicu je Leonard završio s 26 poena i osam skokova.