EUROLIGA: Darušafaka izdržala protiv Maccabija, ide u TOP 16

Košarka 17. pro 201521:23 > 21:26
Euroleague

Darušafaka nije smijela izgubiti s više od 11 poena razlike i taj su cilj zadovoljili te će igrati u drugom krugu Eurolige.

Utakmica je igrana u njihovoj novoj Wolkswagen areni, a izravno je odlučivala je o posljednjem putniku u TOP 16 iz ove skupine. U prvoj utakmici Turci su u Izraelu pobijedili sa plus 11 tako da si danas nisu smijeli priuštiti veći poraz. Na kraju je završilo rezultatom 66-70,  Maccabi je vodio i na poluvremenu 38 – 35.

Bila je to pomalo bizarna utakmica u kojoj je Darušafaka 2 minute do kraja imala plus 5, a tada su gosti shvatili da jedina šansa za plus 11 je da izbore dodatnih 5 minuta kroz produžetak. Kada su konačno stigli do 65-65 odlučili su promašivati namjerno, a Darušafaka nikako da zabije. No na kraju su uspijeli ubaciti još 1 poen, a neparan im je rezultat odgovarao jer je značio da jedino što moraju učiniti je ne raditi faulove kako gosti nebi imali priliku ubaciti taj 1 kroz slobodna bacanja. Dragan Bender nije igrao u ovoj ludoj utakmici kojom se Maccabi oprostio od Eurolige.