NBA: Slavlje Netsa, Bogdanović 14 poena

Košarka 14. sij 201609:16 > 09:19
REUTERS (Anthony Gruppuso-USA TODAY Sports)

Brooklyn Netsi pobijedili su kod kuće New York Knickse 100:94 i tako prekinuli niz od 10 uzastopnih domaćih poraza.

Za Knickse nije igrao Carmelo Anthony koji je iskrenuo gležanj u pobjedi protiv Bostona, pa je napadački teret preuzeo Derrick Williams. On je s klupe zabio 31 poen, a uz to je ulovio sedam skokova.

Netsi su utakmicu prelomili u zadnjoj četvrtini ponajviše zbog dobrog postotka šuta za dva i tri poena. Tu se istaknuo i hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović koji je gađao 4-5 trice, pa je završio s 14 poena, a uhvatio je i četiri skoka. Velika je to stvar za “Babu” s obzirom da je u posljednje tri utakmice prije ove iz igre gađao 0-16.

Golden State Warriorsi doživjeli su treći poraz u 39. utakmici ove sezone. Bolji u napetoj završnici su bili Denver Nuggetsi koji su slavili 112:110.

Warriorsima nije pomogao ni fenomenalni Stephen Curry koji je u posljednjoj četvrtini gotovo samostalno šutevima vratio Warriorse iz ponora. Posebno je nevjerojatan šut bio na 40 sekundi do kraja kada je tricom preko ruke s 12 metara doveo Warriorse na zaostatak od dva poena nakon što su zaostajali i 10 razlike u posljednjoj četvrtini. Zabio je ukupno 20 poena u zadnjem periodu utakmice.

Golden State je imao i napad nakon toga za produžetak ili vodstvo, ali Curry gubi loptu nakon sjajne obrane Gallinarija. Imao je osam izgubljenih lopti u utakmici. Ipak, Warriorsi su i dalje imali šansu za produžetak nakon trice Thompsona, ali je isti igrač promašio tricu koja bi odvela utakmicu u dodatni period i Nuggetsi su mogli početi slaviti.

Curry je predvodio poražene s 38 poena i devet asistencija, a kod Nuggetsa je najbolji bio Danilo Gallinari s 28 poena.

Los Angeles Clippersi pobijedili su na domaćem parketu Miami Heat 104:90 i tako upisali 10. pobjedu zaredom.

Treba napomenuti kako u ovoj utakmici nisu mogli računati na svog prvog centra DeAndrea Jordana koji nije igrao zbog bolesti, a LA je također već skoro mjesec dana bez ponajboljeg igrača momčadi Blakea Griffina koji ima problema s lijevim kvadricepsom. Tako su Clippersi ovu pobjedu izvukli bez svog prvog centarskog para.

Do pobjede ih je vodila upravo Jordanova zamjena, Cole Aldrich koji je upisao 19 poena i sedam skokova. Kod poraženih najbolji je bio Gerald Green s 19 poena.