Poraz Barcelone, tri koša Tomića

Košarka 14. sij 201622:04 > 22:06
Getty images, Jamie McDonald

U derbiju 3. kola F skupine TOP 16 košarkaške Eurolige Barcelona je na gostovanju u Moskvi izgubila od CSKA 82-93, a hrvatski košarkaš Ante Tomić zabio je svega tri koša za španjolski sastav.

Barcelona je dobila prvu četvrtinu 29-28, međutim iduće dvije dionice je izgubila sa čak 18 koševa razlike (30-48). U posljednjem periodu katalonski sastav je zaigrao bolje, no uspio je tek ublažiti poraz.

CSKA su do druge pobjede predvodili Cory Higgins sa 20 koševa i pet skokova, Miloš Teodosić sa 16 koševa i šest asistencija, te Andrej Voronševič sa 16 koševa i 9 skokova. Kod Barce najefikasniji su bili Juan Carlos Navarro sa 16 koševa, Justin Doellman sa 14, te Alex Abrines sa 12 koševa. Ante Tomić je za 17 minuta ubacio tri koša uz šut 1-5 iz igre i 1-2 s linije slobodnih bacanja. Dodao je i osam skokova i tri asistencije.
U ostalim susretima 3. kola iz F skupine u petak se sastaju Real Madrid – Žalgiris, Olympiacos – Bamberg, te Himki – Laboral Kutxa.