NBA: Spursima 33. pobjeda zaredom na domaćem parketu

Košarka 18. sij 201610:36 > 10:40
Craig Mitchelldyer-USA TODAY Sports

Russell Westbrook obilježio je noć u NBA ligi triple-doubleom u pobjedi Oklahome protiv Miamija 99:74.

Za 33 minute na parketu razigravač Oklahome je postigao 13 poena uz 15 asistencija i 10 skokova. Kevin Durant je dodao 24, a Serge Ibaka 19 poena u pobjedi Oklahome koja je utakmicu prelomila trećom četvrtinom (31:16). Najbolji u poraženoj momčadi bio je Dwyane Wade s 22 poena.

Houston je na krilima Jamesa Hardena sa 112:95 slavio u Los Angelesu protiv Lakersa. Harden je za 27 minuta postigao 31 poen, te bio najbolji strijelac utakmice. Dwight Howard je za Houston dodao 14 poena i 15 skokova, a najbolji u Lakersima, koji su također zakazali u trećoj četvrtini (18:34) bio je Lou Williams s 20 poena. Kobe Bryant je utakmicu završio s pet poena i devet asistencija.

Uvjerljivom pobjedom protiv Phoenixa (117:87) Minnesota je prekinula niz od devet poraza. Minnesotu, za koju ponovno nije igrao Damjan Rudež, predvodili su Ricky Rubio i Andrew Wiggins s po 18 poena. Brandon Knight je bio najefikasniji na utakmici s 20 poena.

Indiana i Denver su odigrali utakmicu s 255 poena, a na domaćem parketu je slavio Denver sa 129:126. Danilo Gallinari predvodio je pobjedničku momčad, koja je u drugom poluvremenu postigla čak 75 poena, s 23 poena, a odlučujuću tricu 21 sekundu prije kraja postigao je Randy Foye.
U derbiju večeri San Antonio je pobijedio Dallas sa 112:83 upisavši 33 pobjedu zaredom na domaćem terenu.
San Antonio je predvodio LaMarcus Aldridge s 23 poena, a Boris Diaw je dodao 16 poena.