Curry s 33 koša Clippersima najavio obračun u Phoenixu

Košarka 29. stu 202110:13 0 komentara
Noah Graham / NBAE / Getty Images / Getty Images via AFP

Golden State Warriorsi su u Los Angelesu svladali domaće Clipperse sa 105-90, a do uvjerljive pobjede su stigli ponajviše zahvaljujući razljućenom Stephenu Curryju koji je 13 od svoja 33 koša postigao u posljednjoj četvrtini.

Sve do 9:07 minuta prije kraja Clippersi su se još mogli nadati drugačijem ishodu dvoboja, jer je njihov zaostatak bio jednozanmenkast (79-70). No, tada je Curry bio zaustavljen u jednom kontranapadu. Suci se nisu oglasili, a kapetan Warriorsa je poludio i zaradio tehničku. Loš rasplet za Clipperse nagovijestio je Reggie Jackson promašenim slobodnim bacanjem.

U sljedeće četiri i pol minute Warriorsi su ubacili 19 koševa uz sedam primljenih, Curry je pogodio tri povezane trice i pitanje pobjednika bilo je odlučeno.

Uz 33 koša, Curry je imao i šest ukradenih lopti te isto toliko asistencija. Veliki doprinos s klupe dao je Otto Porter Jr. s 18 poena i 10 skokova. Jordan Poole je ubacio 17 koševa, a Andrew Wiggins 12. Domaće je s 30 koševa, ali i osam izgubljenih lopti, predvodio Paul George, dok je hrvatski centar Ivica Zubac za 21 minutu ubacio osam koševa uz osam skokova i jednu asistenciju.

Warriorsi će svoju seriju od sedam uzastopnih pobjeda i najbolji učinak u ligi (18-2) odnijeti u Phoenix, gdje ih u noći s utorka na srijedu čekaju Sunsi, druga najbolja momčad lige (17-3), i njihov niz od čak 16 uzastopnih trijumfa.

Nekoliko sati kasnije, na teren Staples Centera istrčali su Los Angeles Lakersi koji su ugostili Detroit Pistonse. Iako konačnih 110-106 ukazuje na moguću dramatičnu završnicu, nje nije bilo, iako su Pistonsi uspjeli zaostatak od 19 koševa iz treće četvrtine uspjeli smanjiti, ali ne i preokrenuti.

U ovom dvoboju nije bilo nikakvih iskri koje bi zapalile atmosferu, kao što je to bilo prije osam dana u Detroitu, gdje je LeBron James zaradio jednu utakmicu suspenzije zbog udarca u lice Isaiaha Stewarta. Mladi centar Pistonsa i dalje tvrdi da je Jamesov udarac podlakticom, kojim mu je rasjekao sljepoočnicu, bio namjeran, ali mu nije pokušao uzvratiti.

James je ubacio 33 koša i imao devet asistencija. Russell Westbrook je spojio 25 poena i devet asistencija, a Anthony Davis je pobjedi pridonio s 24 koša i 10 skokova.

Pistonse je u šestom uzastopnom porazu predvodio Jerami Grant s 32 poena. Frank Jackson je dao 17 koševa, a novak Cade Cunningham je spojio 15 poena i 11 skokova.

Do sedme uzastopne pobjede stigli su aktualni prvaci Milwaukee Bucksi koji su slavili sa 118-110 na gostovanju kod Indiana Pacersa. Giannis Antetokounmpo ubacio je 26 koševa i imao 13 skokova, a Jrue Holiday je bio blizu “triple-double” učinku s 23 poena, devet asistencija i sedam skokova. Po 14 koševa postigli su Pat Connaughton i Khris Middleton koji je tome dodao po pet asistencija i skokova.

Caris LeVert je s 23 poena bio najefikasniji kod Indiane, a Malcolm Brogdon je dao 16 koševa. Domantas Sabonis je ostao na samo četiri koša uz 10 skokova.

Nekadašnji obračun ponajboljih momčadi Istoka, Toronta i Bostona, na početku ove sezone je sveden na dvoboj rubnih kandidata za doigravanje. Raptorsi su ugostili Celticse, ali su gosti odnijeli uvjerljivu pobjedu (109-97). Toronto je u devet domaćih utakmica u ovoj sezoni ostvario samo dvije pobjede.

Celticsi su svoju drugu pobjedu u tri ovosezonska dvoboja s Raptorsima osigurali serijom 14-2 početkom posljednje četvrtine u kojoj je Marcus Smart ubacio osam od svog 21 koša, čemu je pridodao i osam skokova te šest asistencija. Josh Richardson je dao 18 koševa, a Al Horford je spojio 17 poena i 11 skokova. Strijelce Toronta predvodio je Fred VanVleet s 27 koševa. Scottie Barnes je ubacio 21, a Pascal Siakam 18 poena.

U momčadi Toronta nije bilo Slovenca Gorana Dragića, koji će uz dopuštenje kluba iz osobnih razloga izbivati s NBA parketa na neodređeni vremenski rok.

Najuvjerljiviju pobjedu večeri ostvarili su pred svojim navijačima Memphis Grizzliesi koji su sa 128-101 svladali Sacramento Kingse. Dillon Brooks je za pobjednike ubacio 21 koš, a Desmond Bane je dodao 18 poena za pobjednike u prvoj utakmici Grizzliesa bez Ja Moranta koji je ozlijedio lijevo koljeno. Jaren Jackson Jr. je imao 17 koševa i devet skokova, a Brandon Clarke je ubacio 15 poena za Memphis. Strijelce Kingsa predvodio je Buddy Hield s 14 i Terence Davis s 13 koševa.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter Facebook | Instagram.