Euroliga: U tvrdoj borbi Fenerbahče jači od Reala

Košarka 08. velj 202221:44 0 komentara
Košarka
Unsplash / Ilustracija

Pobjede su u utorak, u zaostalim utakmicama košarkaške Eurolige, upisali istanbulski Fenerbahče i milanski Armani.

U zaostalom ogledu 18. kola, u iznimno tvrdoj borbi, Fenerbahče je u Istanbulu nadjačao madridski Real sa 66-51 te tako Madriđanima nanio tek četvrti poraz u sezoni. Nevjerojatno zvuči da je Real u prvom poluvremenu zabio samo 17 poena!

Nije ni Fenerbahče bio mnogo bolji. Na poluvrijeme su domaći košarkaši otišli s 27 poena, no od samog početka su vodili i do kraja zadržali prednost za 12 pobjedu u sezoni.

S 12 poena Marko Gudurić je bio prvi strijelac kod domaćeg sastava, a tome je dodao četiri skoka i tri dodavanja. Pierria Henry je, pak, ubacio osam poena uz sedam skokova i čak devet asistencija. Kod Reala je najbolji bio centar Walter Tavares s 14 poena i devet skokova.

Armani Milano je, pak, slavio u zaostalom dvoboju 17. kola kod Žalgirisa sa 74-70, s tim da Litavci u završnici nisu imali priliku za tek četvrto slavlje u sezoni. Goste je do pobjede vodio Malcolm Delaney s 20 poena te Kyle Hines s 11 poena i 10 skokova. U domaćem sastavu Lekavičius je ubacio 16 koševa te je imao pet asistencija.

Real na vrhu ljestvice sada ima omjer 20-4, dok ga slijede Barcelona (19-5), Armani Milano (16-7), Zenit (14-8), CSKA (14-9) i Olympiakos (13-9). Fenerbahče je, pak, na omjeru 12-10, a Žalgiris i dalje posljednji sa samo tri pobjede i čak 19 poraza.