NBA: Bogdanović najbolji strijelac Jazza, Zubac najbolji skakač Clippersa

Košarka 17. stu 202109:57 1 komentar
Chris Graythen / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / AFP (ilustracija)

Hrvatski košarkaški reprezentativac Bojan Bogdanović bio je najbolji strijelac Utah Jazza u uvjerljivoj 120-85 domaćoj pobjedi protiv Philadelphia 76-ersa u susretu NBA lige.

Bogdanović je za 27:19 minuta provedenih na parketu ubacio 27 koševa uz šut za dva 4-5, za tricu 5-7, slobodna bacanja 4-4, uz šest skokova i dvije asistencije.

Jazz je prekinuo niz od dva poraza protiv oslabljenih Sixersa, za koje još uvijek ne igra Joel Embiid koji je u “COVID protokolu”, a dvoboj je praktički bio riješen početkom druge četvrtine kada je domaći sastav ostvario seriju 14-0.

Uz Bogdanovića u sastavu Utaha istaknuli su se Jordan Clarkson koji je ušao s klupe i ubacio 20 te Rudy Gobert sa 15 poena i 17 skokova. Strojelce Philadelphije, koja je izgubila petu utakmicu zaredom, predvodio je Shake Milton sa 18 pogodaka.

Ivica Zubac je u 106-92 domaćoj pobjedi Los Angeles Clippersa protiv San Antonio Spursa bio najbolji skakač utakmice, za 31:20 minuta provedenih na terenu uhvatio je 13 lopti uz osam koševa (šut za dva 3-4, slobodna bacanja 2-2), a ostvario je i po jednu asistenciju te osvojenu loptu.

Bila je ovo osma pobjeda Clippersa u posljednjih devet nastupa, a za nju je najzaslužniji Paul George sa 34 ubačaja, dok je u sastavu Spursa Dejounte Murray bio nadomak “triple-doublea” sa 26 poena, 12 skokova i 9 asistencija.

U derbiju večeri vodeća momčad lige Golden State Warriorsi su kao gosti svladali Brooklyn Netse sa 117-99. Briljirao je Stephen Curry sa 37 koševa kod pobjendika uz devet pogođenih trica, dok je strijelce Netsa predvodio James Harden sa 24 ubačaja. Bivši igrač Warriorsa, s kojima je osvojio dva naslova prvaka (2017, 2018) Kevin Durant nije imao svoju večer, postigao je 19 poena uz šut iz igre 6-19.

Warriorsi su s omjerom pobjeda i poraza 12-2 na vrhu Zapadne konferencije i čitave lige, dok su Netsi pali na 10-5 i sada su treća momčad Istoka.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter Facebook | Instagram.