Pobjede Zenita i Lokomotiva, nastupili Ćorluka i Caktaš

Nogomet 03. tra 201621:23 > 21:28
Epsilon/Getty Images

U derbiju 22. kola ruskog nogometnog prvenstva Zenit je pobijedio CSKA 2-0, dok je Lokomotiv slavio protiv Rubina 1-0.

Pobjedu Zenitu i povratak u borbu za naslov prvaka donio je Hulk golovima u 54. i 79. minuti. Brazilski napadač je s dva gola došao do brojke od 10 pogodaka i drugi je strijelac ruskog prvenstva iza Nizozemca Quincyja Promesa koji je za Spartak zabio 12 golova.

U drugom dvoboju večeri Lokomotiv je pobijedio Rubin 1-0 golom Petra Škuletića u 84. minuti. Hrvatski reprezentativac Vedran Ćorluka igrao je za Lokomotiv do 66. minute, dok je Mijo Caktaš odigrao cijeli susret za momčad iz Kazanja.

Na ljestvici vodi Rostov sa 44 boda, CSKA je drugi sa 43 boda, Lokomotiv na trećem mjestu ima 41, a Zenit je četvrti sa 40 bodova.