Bundesliga: Važna pobjeda Olićevog HSV-a

Nogomet 07. velj 201522:37 > 22:39
EPA

HSV našeg Ivice Olića ostvario je važnu pobjedu na domaćem terenu 2:1 protiv Hannovera u 20. kolu Bundeslige.

U 20. kolu njemačkog nogometnog prvenstva u subotu je Hamburger upisao važnu pobjedu u borbi za opstanak, svladavši na domaćem terenu Hannover sa 2-1.

Hamburger je poveo autogolom Marcela (26), a na 2-0 povisio je Marcell Jansen (50). Počasni gol za Hannover zabio je Artur Sobiech (66). Ivica Olić, koji je u zimskom prijelaznom roku stigao iz Wolfsburga, odigrao je cijeli susret za HSV, a najbolju priliku imao je u 80. minuti, ali je njegov udarac zaustavio vratar Hannovera. Oliću je ovo drugi puta u karijeri da nosi dres HSV-a, za koji je uspješno igrao od siječnja 2007. do srpnja 2009. godine.

U 20. kolu napokon je došao kraj mukama Borussije Dortmund, koja je u subotu u gostima pobijedila Freiburg sa 3-0, a strijelci su bili Marco Reus (9) i dva puta Pierre-Emerick Aubameyang (56, 72). Bila je to prva pobjeda Borussije nakon zimske pauze i tek peta u sezoni, pa je momčad karizmatičnog Juergena Kloppa uspjela pobjeći sa začelja Bundeslige.

Vodeći Bayern, koji je u prethodna dva kola izgubio od Wolfsburga (1-4) te je remizirao sa Schalkeom (1-1), vratio se pobjedničkim navikama. U gostima je svladao Stuttgart sa 2-0, poguravši ga na dno tablice. Strijelci za Bayern bili su Arjen Robben (41) i David Alaba (51).

Drugoplasirani Wolfsburg, u čijem sastavu nije bilo Ivana Perišića, svladao je Hoffenheim sa 3-0 golovima Bas Dosta (3) i Kevina De Bruynea (28, 84). Za “vukove” je debitirao Andre Schürrle, najskluplje pojačanje kluba, koji je nedavno došao iz Chelseaja.

Koeln i Paderborn su odigrali 0-0, a 31-godišnji Srđan Lakić igrao je za Paderborn od 77. minute.