Premier liga: Chelsea – QPR 2-1

Nogomet 01. stu 201418:19 > 18:20
REUTERS/Toby Melville

Pobjede vodećeg Chelseaja, Southamptona i Arsenala, te poraz Liverpoola obilježili su 10. kolo engleske Premier lige

Chelsea je puno teže od očekivanoga, s 2-1 kod kuće slavio protiv QPR-a, za koji nije nastupio Niko Kranjčar. Momčad Josea Mourinha do pobjede je došla zgoditkom Edena Hazarda iz kaznenog udarca u 75. minuti.

Southampton je slavio kod Hull Citya s 1-0, a Arsenal je tek u drugom dijelu slomio otpor Burnleya (3-0) na svom Emiratesu.

U prvoj utakmici 10. kola nogometaši Newcastle Uniteda svladali su na svom travnjaku Liverpool sa 1-0 i ostvarili treću uzastopnu pobjedu. Pobjednički pogodak vrijedan tri boda u 73. minuti postigao je Španjolac Perez koji je iskoristio pogrešku sunarodnjaka Morena i bez problema s nekoliko metara svladao vratara Liverpoola Mignoleta. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu za Liverpool, a u 89. minuti je zbog prekršaja zaradio žuti karton.

Na ljestvici vodi Chelsea s 26 bodova, Southampton je drugi s 22, a treće mjesto drži Manchester City (17) koji u nedjelju igra gradski derbi s Unitedom.