Hajduk preokretom do uvjerljive pobjede nad Slaven Belupom

Nogomet 04. ruj 202223:06 0 komentara
Marko Lukunic/PIXSELL

U posljednjem susretu osmog kola SuperSport HNL-a Hajduk je na Poljudu pobijedio Slaven Belupo sa 5-1 nakon što su gosti vodili na poluvremenu.

Hajduk je do uvjerljive pobjede stigao preokretom nakon što su gosti vodili na poluvremenu postigavši čak pet golova u nastavku.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu, dominirao je, imao je nekoliko odličnih prilika, no poveli su gosti. Arber Hoxha se u 43. minuti sjurio u šesnaesterac i prizemnim udarcem pogodio za 1-0.

Bio je to šok za raspjevane poljudske tribine. Međutim, nije se moralo u nastavku dugo čekati na izjednačenje. Dario Melnjak je u 51. minuti s lijeve strane ubacio pred suparnička vrata, a Jan Mlakar pogodio za 1-1.

Možda i ključni trenutak utakmice dogodio se u 56. minuti, kada je strijelac Xoxha zaradio drugi žuti karton i momčad iz Koprivnice je ostala s igračem manje.

Kosovski reprezentativac je prvi žuti karton zaradio u 33. minuti, a drugi u 56. minuti. Hajduk je samo četiri minute kasnije preokrenuo rezultat. Josip Elez je uputio sjajnu dugačku loptu iza posljednjeg gostujućeg reda do Davida Čoline koji je odmah pucao i pogodio za 2-1.

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika Hajduk je razriješio u 77. minuti kada je Jani Atanasov iz slobodnog udarca pogodio za 3-1. Pomogao mu je i Filip Hlevnjak od kojeg se lopta odbila i promijenila smjer završivši iza leđa Antuna Markovića.

Točku na “i” odlične Hajdukove predstave u nastavku stavili su Marko Livaja i Nikola Kalinić u 82. minuti. Livaja je asistirao do Kalinića koji je izašao sam ispred vratara i lijepim lobom pogodio za 4-1.

U 86. minuti među strijelce se mogao upisati i Livaja, no Marković je ovoga puta sjajno reagirao na vratima. Livaja je zaprijetio i u sudačkoj nadoknadi, ali je pucao preko gola. U posljednjim trenucima susreta Kalinić je postavio i konačnih 5-1. Pucao je Livaja, Marković je obranio, a Kalinić pospremio odbijanac u mrežu.

U prvom nedjeljnom susretu Lokomotiva je na gostovanju pobijedila Istru 1961 sa 2-1.

Gosti iz Zagreba su vodili 2-0 nakon golova Josipa Pivarića u 23. i Silvija Goričana u 66. minuti, dok je jedini strijelac za domaći sastav bio Ante Erceg u 80. minuti.

Lokomotiva je time prekinula niz od tri prvenstvena poraza, dok je Istra 1961 izgubila nakon četiri utakmice bez poraza.

Na ljestvici vodi Dinamo 22 boda, Slaven Belupo je ostao na drugom mjestu sa 14 bodova, dok je Hajduk treći sa 12 bodova i dva susreta manje. Varaždin na četvrtom mjestu također ima 12 bodova.

Na začelju su Gorica i Rijeka sa po pet bodova.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter Facebook | Instagram.