Juventus potvrdio: otišao Pirlo, vratio se Allegri

Nogomet 28. svi 202116:06 0 komentara
Andrea Pirlo
Marco BERTORELLO / AFP

Nogometaši Juventusa u istom su danu ostali bez trenera i dobili novog, odnosno povratnika na klupu "Stare dame", jer je otpuštenog Andreu Pirla na klupi zamijenio Massimiliano Allegri, potvrdio je klub iz Torina.

Pirlu nije pomoglo što je u završnici sezone osvojio Kup Italije i na sretan način izborio plasman u Ligu prvaka osvojivši četvrto mjesto zahvaljujući kiksu Napolija u zadnjem kolu. Talijanski mediji su još u četvrtak objavili da je s Pirlom raskinut ugovor nakon samo godinu dana koje je proveo na klupi bivšeg prvaka te da se Allegri nakon dvije godine izbivanja vraća u Juventus s kojim je potpisao četverogodišnji ugovor.

Iako nisu objavili detalje ugovora, iz Juventusa su potvrdili povratak trenera koji je u svom prvom mandatu s Juventusom osvojio pet uzastopnih naslova prvaka Italije (2015. – 2019.), četiri uzastopne dvostruke domaće krune te dvaput odveo klub do finala Lige prvaka.

“Allegri dolazi na klupu koju jako dobro poznaje, u klub kojeg voli i koji njega voli, a od danas počinje novo zajedničko putovanje, prema novim ciljevima”, stoji u Juventusovom službenom priopćenju.

Klub nije iznio financijske detalje ugovora, ali talijanski mediji su još u četvrtak objavili da bi Allegri trebao zarađivati oko devet milijuna eura godišnje.