Liverpool ostao u igri za plasman u Ligu prvaka

Nogomet 20. svi 202107:07 0 komentara
JAVIER SORIANO / AFP, Ilustracija

Nogometaši Liverpoola ostali su igri za plasman u Ligu prvaka nakon što su u susretu 37. kola na gostovanju pobijedili Burnley sa 3-0.

Golove za četvrtu uzastopnu pobjedu “Redse” zabili su Roberto Firmino (43), Nathaniel Philips (52) i Alex Oxlade-Chamberlain (89).

Uoči posljedneg kola Liverpool se nalazi na četvrtom mjestu sa 63 boda koliko ima i Leicester City na petoj poziciji, dok Chelsea na trećem mjestu ima bod više.

Iz ovog trokuta treba tražiti dva kluba koja će se priključiti prvaku Manchester Cityju i doprvaku Unitedu iduće sezone u elitnom natjecanju “Starog kontinenta”.

U posljednjem kolu Liverpool će kod kuće ugostiti Crystal Palace, Chelsea gostuje kod Aston Ville, dok će Leicester City na svom travnjaku igrati protiv Tottenhama.

Arsenal je na gostovanju pobijedio Crystal Palace sa 3-1 postigavši dva gola u sudačkoj nadoknadi.

“Topnici” su poveli u 35. minuti preko Pepea, izjednačio je Benteke u 62. minuti, a slavlje gostima donijeli su Martinelli (90+1)  Pepe (90+5).

Everton je pobijedio Wolverhampton sa 1-0 upisavši prvu domaću pobjedu u zadnjih šest kola. Pogodak odluke zabio je Richarlison u 48. minuti.

Na ljestvici vodi Manchester City sa 83 boda, United ima 71, Chelsea 67, a Liverpool i Leicester City po 66 bodova.

Iz lige su i prije zadnjeg kola ispali Fulham, WBA i Sheffield United.